blank

W trosce o środowisko i własne zdrowie …

azbest usuwanieW naszej szkole w dniu 14 września odbyło się szkolenie ma temat: „Bezpieczne użytkowanie wyrobów zawierających azbest” zorganizowane przez Główny Instytut Górnictwa w ramach „Programu Oczyszczania Kraju z azbestu na lata 2009-2032” w spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas techniku budownictwa wraz z nauczycielami przedmiotów budowlanych, wykładowcami byli dr inż. Jacek Grabowski oraz dr inż. Krystian Kadlewicz – wieloletni pracownicy Głównego Instytutu Górnictwa, specjaliści z tematyki objętej szkoleniem.

Azbest był kiedyś bardzo popularnym materiałem budowlanym i spotkać go można w wielu obiektach niestety jest to materiał bardzo szkodliwy dla ludzi i środowiska. Podstawowym celem szkolenia było zapoznanie uczestników z wiedzą z zakresu bezpiecznego prowadzenia prac związanych| z usuwaniem wyrobów zawierających azbest oraz uświadomienie o skutkach zdrowotnych niewłaściwego obchodzenia z nim. W trakcie zajęć uczniowie wysłuchali obszernego wykładu wprowadzającego a następnie wykonywali ćwiczenia, rozwiązywali testy i ćwiczyli umiejętność wykorzystywania odzieży ochronnej i środków ochrony osobistej. Niespodzianką i korzyścią dla uczestników, była możliwość uzyskania zaświadczeń uprawniających do nadzoru i prowadzenia prac związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 14 października 2005r. Spotkanie było interesujące i bardzo pożyteczne.

Izabela Grun

Małgorzata Wylegała

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
chrzest 966
 bip logo
odkrywcy talentow
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information