blank

„Górka” na progu nowego roku szkolnego

rozp rokuNa początku roku: same dobre życzenia. - Tymi słowami dyrektor Jan Palacz przywitał społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. 4 września szkoła zainaugurowała 46 rok swojej działalności.

Szkolne korytarze po dwóch miesiącach przerwy znów wypełniły się uczniami. Część z nich stawia tu swoje pierwsze kroki, część już pewnie odnajduje się na początku kolejnego roku edukacji, będąc w klasie rocznikowo wyższej. Wszyscy jednak razem stanowią serce „Górki” - ponad 1000 osób – gotowych na przygodę zdobywania nowych doświadczeń, przyjaźni, wiedzy i umiejętności. – Życzę Wam umiejętności pokonywania przeszkód oraz dobrych decyzji podczas edukacji, którą właśnie rozpoczynacie – mówił do zebranych wicestarosta Jacek Klimaszewski.

Wraz z uczniami intensywną pracę rozpoczęli nauczyciele, do nich tradycyjny apel skierowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: - Życzymy Wam drodzy nauczyciele cierpliwości oraz wyrozumiałości dla naszych słabości.

Ten rok stanowi wyzwanie dla każdej szkoły w Polsce. W edukacji zaszły ogromne zmiany, które objęły także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie. – Zmiany te mają przybliżyć Was do środowiska pracy – mówił podopiecznym dyrektor Jan Palacz. Szczególnie ciepło powitał uczniów Szkoły Branżowej I stopnia, która zainaugurowała swoje istnienie, a zastąpiła dotychczasową Zasadniczą Szkołę Zawodową. Wśród pierwszoroczniaków są między innymi uczniowie drugiej już klasy patronackiej prowadzonej we współpracy ze STEICO Sp. z o.o. Szkoła branżowa, klasy patronackie, jak i pozostałe zmiany w szkolnictwie zawodowym stanowią element nowoczesnego modelu kształcenia, w który „Górka” wpisuje się ze wszystkimi swoimi zasobami. Nowy model kształcenia ma odpowiadać potrzebom gospodarki, a realizowany jest we współpracy z przedsiębiorcami.

Dyrektor zachęcił uczniów do wykorzystania szansy jaką daje im szkoła w zdobyciu zawodu – Tu jest przestrzeń dla każdego z Was do realizacji siebie, w tym zainteresowań – podsumował na zakończenie apelu i dodał: – Absolwenci naszej szkoły piszą z dumą piękną historię tego regionu i chciałbym żebyście do nich dołączyli.

Przed szkołą jeszcze dwie inauguracje: 5 września uroczyste rozpoczęcie edukacji klasy patronackiej, a 9 września Szkoły Zaocznej.

Aleksandra Marcińczak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information