blank

Ach co to był za Zjazd!

zjazd absNieprawdopodobne i wspaniałe jest to, że fenomen naszych Zjazdów nie przemija. Bowiem, to już po raz trzeci klasy IVa LE i V TM wspólnie świętowały kolejną, już 20 rocznicę ukończenia szkoły. Losy tych dwóch klas o tak różnych kierunkach przed laty w sprytny sposób połączyli wspaniali wychowawcy mgr inż. Małgorzata Wylegała i mgr Andrzej Mrówka, którzy dla zachowania równowagi w przyrodzie skojarzyli ze sobą klasę 100% żeńską z klasą 100% męską. I od tej pory nasze klasy organizowały wspólnie wycieczki, dyskoteki, różne uroczystości szkolne, studniówkę i od kilkunastu lat zjazdy i spotkania absolwenckie. Pewnie dziś nasi wychowawcy jednogłośnie twierdzą, że sukces, jakiego dokonali, przerósł ich oczekiwania, bowiem do dzisiaj trwają szkolne przyjaźnie, a dawni koledzy i koleżanki są obecnie naszymi współpracownikami, wspólnikami, a nawet współmałżonkami.

Jeśli chodzi o „III Zjazd absolwentów”, który odbył się 01.07.2017., to przywołuje on w pamięci sceny z gali rozdania „Oskarów” – uroczyste otwarcie wierszem autorstwa organizatorki, liczne przemówienia, podziękowania, kwiaty no i oczywiście łzy wzruszenia. Dalej film pt.:”Moje wspomnienia o absolwentach” z udziałem sławnych aktorów: mgr inż. J. Palacza, mgr E. Magdziarz, mgr inż. M. Wylegały, mgr inż. A. Tadli, mgr S. Warczygłowy, mgr J. Łopatko, mgr P. Zimocha, mgr J. Pacanowskiej, mgr inż. I. Grun, mgr. W. Kryjewskiego oraz mgr M. Liszkowskiego. Tak, tak moi drodzy czytelnicy nie bez powodu użyłam określenia aktorów, bowiem nauczyciel to aktor, który musi dobrze odegrać swoją rolę, aby przekonać do siebie uczestników przedstawienia.

Potem były wspólne zdjęcia, tort okolicznościowy, który pokroili dla obecnych przewodniczący klas, no i oczywiście zabawa, która - jak zawsze trwała do następnego dnia. Bo jak smutnym jest się rozstać, kiedy przed momentem było się znów w latach 90-tych, a oglądane zdjęcia przywołały tyle wspaniałych, wesołych i chwytających za serce wspomnień. Z drugiej strony dziewczyny, chłopacy „szacun” za wspaniałą kondycję, po 20 latach ciągle mnie zadziwiacie.

Kończąc, chciałabym z całego serca podziękować Wam, drodzy wychowawcy, za opiekę, nauczanie i wychowanie. Jesteśmy wdzięczni za wspólnie spędzone lata, za przekazywanie nam wiedzy, darzenie sympatią oraz wspieranie w trudnych chwilach. Do dzisiaj służycie nam pomocą. Stworzyliśmy przed laty związek, który „pomimo burz, błyskawic w ''zet'', pomimo cięć, pomimo ran” po dzień dzisiejszy trwa J .

Przepełniona radością i planująca kolejne spotkanie:

Absolwentka „Górki”

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information