blank

„Nawet w wakacje nie wysyłaj na urlop...rozumu”

rozum na wakacjachPod takim hasłem 23 czerwca 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyła się uroczystość  zakończenia roku szkolnego 2016/2017,  w której udział wzięli: w części pierwszej dla klas technikum - wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki Pan Jacek Klimaszewski, dyrektor szkoły Pan Jan Palacz, Panie wicedyrektor, dyrektor Centrum Edukacji ZawodowejPan Andrzej Tadla, nauczyciele, uczniowie; natomiast w części drugiej dla klas zasadniczej szkoły zawodowej i słuchaczy  4 semestru szkoły policealnej gościem szczególnym był przedstawiciel STEICO w Czarnkowie Pan Łukasz Ozorkiewicz - dyrektor Zakładu w Czarnkowie. 

W prawdziwie letniej, wakacyjnej i pełnej kwiatów scenerii uczniowie „Górki” zakończyli rok szkolny. Debiutujący w roli prowadzących, Marta Buchholz i Miłosz Nowak, mocno zaakcentowali słowa, będące myślą przewodnią uroczystości: Prawdziwy optymista już w grudniu cieszy się na letnie wakacje”, ale też „nawet w wakacje nie wysyła na urlop...rozumu”. Wszystkim prawdziwym optymistom, którzy przez 10 miesięcy ciężko pracowali na sukces,                                                                               

ale także tym, którzy unikali wysiłku, dedykowana była ta jakże oczekiwana uroczystość – zakończenie roku szkolnego. Jako że człowiek nie może pracować bez odpoczynku, ale też odpoczynek bez pracy nie daje zadowolenia, tak też ci, którzymierzyli wysoko i zdobywali mniejsze bądź większe szczyty, stawiali sobie cele i je realizowali, przysparzając sobie i szkole zaszczytu, szczególnie zasłużyli na odpoczynek. To właśnie ci uczniowie tego dnia odebrali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody za swoją pracę, sukcesy w konkursach i olimpiadach 

Dla wszystkich gości, Dyrekcji, nauczycieli i uczniów pięknie zaśpiewali: Monika Kordy o tym, że idzie na plażę, a Kamil Januszkiewicz proponował, aby rzucić wszystko, co złe. Z kolei pozostaliuczniowie (Estera Wicher, Diana Ryżek, Roksana Chmura, Angelika Berlik) 

biorący udział w części artystycznej, przekazaliwiele ciepłych słów i dobrych rad na wakacje, życzyli, aby były one udane i bezpieczne, aby pozwoliły na chwilę się zatrzymać, aby nikt nie zbłądził ani na górskich szlakach, ani na nadmorskich plażach, ani na ulicach miast, ani w żadnym innym miejscu. Na koniec Jagoda Dreczka przypomniała, jak zachować się nad morzem i w górach, jak zabezpieczyć gotówkę i dokumenty, a przede wszystkim, jak  na wakacjach unikać kłopotów. 

PS. Organizatorki (M. Kunysz, D. Mościcka-Patalas, U. Pasch, K. Ruta-Żak) serdecznie dziękują za pomoc w przygotowaniu uroczystości Paniom: K. Bielejewskiej i M. Mieloch-Sobczyńskiej oraz uczniom: W. Pieczulowi, M. Kramerkowi, Sz. Norkowskiemu. 

Mirosława Kunysz

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information