Debata społeczna na „Górce”

debata spolecznaDnia 6.06.2017r. w naszej szkole z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka odbyła się debata społeczna, w której udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Celem spotkania było poruszenie problematyki związanej bezpieczeństwem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Naplocha omówił nam sylwetkę dzielnicowego i działania priorytetowe służb dzielnicowych. Mogliśmy się również dowiedzieć, że istnieje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, na której każdy z nas w każdej chwili może zaznaczać zagrożenia, które są sprawdzane przez odpowiednie służby. Pan Zbigniew Ćwikła, przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu oraz w Pile, przedstawił nam prezentację dotyczącą ,,Bezpieczeństwa dzieci na wsi”. Pan inspektor zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych, organizowanie bezpiecznych miejsc wypoczynku i zatrudnianie młodocianych.

Jednym z prelegentów był również Pan Robert Leśniewski poruszył on niezwykle aktualny i ważny temat cyberzagrożeń.

Po wystąpieniach naszych gości nadszedł czas na pytania, które młodzież naszej szkoły z chęcią zadawała prelegentom. Wszystkie zdobyte informacje uświadomiły nam, że warto zwracać uwagę na to co robimy i dbać o bezpieczeństwo swoje, ale również innych.

Magdalena Pawlak

Kl. 3IB