blank

Debata społeczna na „Górce”

debata spolecznaDnia 6.06.2017r. w naszej szkole z inicjatywy Komendanta Powiatowego Policji w Czarnkowie – insp. Piotra Ryżka odbyła się debata społeczna, w której udział wzięli uczniowie z naszej szkoły. Celem spotkania było poruszenie problematyki związanej bezpieczeństwem. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Dariusz Naplocha omówił nam sylwetkę dzielnicowego i działania priorytetowe służb dzielnicowych. Mogliśmy się również dowiedzieć, że istnieje „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, na której każdy z nas w każdej chwili może zaznaczać zagrożenia, które są sprawdzane przez odpowiednie służby. Pan Zbigniew Ćwikła, przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Poznaniu oraz w Pile, przedstawił nam prezentację dotyczącą ,,Bezpieczeństwa dzieci na wsi”. Pan inspektor zwrócił szczególną uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych, organizowanie bezpiecznych miejsc wypoczynku i zatrudnianie młodocianych.

Jednym z prelegentów był również Pan Robert Leśniewski poruszył on niezwykle aktualny i ważny temat cyberzagrożeń.

Po wystąpieniach naszych gości nadszedł czas na pytania, które młodzież naszej szkoły z chęcią zadawała prelegentom. Wszystkie zdobyte informacje uświadomiły nam, że warto zwracać uwagę na to co robimy i dbać o bezpieczeństwo swoje, ale również innych.

Magdalena Pawlak

Kl. 3IB

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information