blank

Sukces Mileny!

sukces milenyMiło nam poinformować, że w dniach 2 - 4 czerwca 2017 w III Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się centralne eliminacje IV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B. Patronat nad olimpiadą objęło Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce oraz Prezes Urzędu Patentowego RP.

Reprezentantką naszej szkoły oraz okręgu WIELKOPOLSKA PÓŁNOCNA była uczennica technikum ekonomicznego Milena Szymkowiak, która wraz z dwiema koleżankami z ZSP we Wrześni zdobyły 1 miejsce w klasyfikacji drużynowej tej elitarnej Olimpiady.

W dniu 2 czerwca 2017 roku o nastąpiło uroczyste otwarcie olimpiady, powitanie uczestników i opiekunów z całej Polski. W ten sam dzień odbył się etap pisemny - test wielokrotnego wyboru z zakresu ustawy "Prawo własności przemysłowej". Po południu odbyła się wycieczka do Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. Jest to jeden z najciekawszych zabytków archeologicznych Polski, a jednocześnie jeden z najcenniejszych na świecie zabytków pradziejowego górnictwa.. Młodzież mogła obejrzeć obiekt wpisany do rejestru zabytków, posiadający status Pomnika Historii, który pretenduje do wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kolejnego dnia ogłoszono wyniki I etapu - do II etapu mogły zakwalifikować się osoby, które uzyskały 50% punktów z testu. W tym dniu odbył się II etap, polegający na rozwiązaniu czterech zadań problemowych tzn. sporządzenie opisu projektu wynalazczego, wykazanie praktycznych umiejętności stosowania przepisów, znajomości ważniejszych wynalazków i ich twórców. Odbyły się też wycieczki do Bałtowa - zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego, JuraParku oraz Prehistorycznego Oceanarium. Uczestnicy olimpiady zwiedzali także Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie. Kolejny dzień, 4 czerwca, był ostatnim szczeblem zmagań. Na zakończenie olimpiady wszyscy z wysłuchali koncertu muzycznego.

Ogromny sukces uczennicy poprzedzony był II miejscem drużynowo zajętym na szczeblu okręgowym w Poznaniu. Warto dodać, że nasza olimpijka przygotowywała się do tego wydarzenia przez okres dwóch ostatnich lat. Jej ciężka praca zaowocowała sukcesem. W myśl stosownego Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, Milena zwolniona jest z części pisemnej egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Przygotowania i wyjazd na olimpiadę nie odbył by się bez dużego wsparcia dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego oraz Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie. Nauczycielem, który przygotowywał uczennicę do Olimpiady był Pan Artur Kopka.

A.K.

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information