XV Regionalny Konkurs Matematyczny

regio konk mat2 czerwca 2017 r. uczniowie klas I mieli kolejną okazję do zmierzenia się w matematycznych zmaganiach. W tym dniu w naszej szkole odbył się XV Regionalny Konkurs Matematyczny, w którym udział wzięli uczniowie z powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, gnieźnieńskiego, pilskiego, poznańskiego oraz złotowskiego (łącznie 46 osób).

Głównym celem konkursu jest popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie ich uzdolnień, zainteresowań matematycznych oraz pobudzanie do twórczego myślenia. Głównym zadaniem natomiast stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych.

W konkursie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Uczniowie: Krzysztof Nowosielski (ZSO Krzyż Wlkp.) oraz Michel Weyders (LO Trzcianka) zajęli V i VI miejsce. Uczeń naszej szkoły Norbert Hyłek znalazł się również wśród nagrodzonych zajmując VI miejsce w kategorii techników. Serdecznie gratuluję uczniowi i jego opiekunowi –Danucie Mościckiej-Patalas.

Danuta Karpińska