blank

Szkolne Dni Europy

eu flagaW dniach 29-31 maja obchodzono w naszej szkole Dni Europy. Ten wyjątkowy czas nazywany jest świętem Unii Europejskiej, ustanowionym w rocznicę przedstawienia planu Schumana. Obchodzone corocznie Dni Europy mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa w tematyce związanej z Unią Europejską. Jak każdego roku również w tym, nasza szkoła wpisała się w szereg działań ukierunkowanych na propagowanie wśród nastolatków wiedzy o państwach europejskich. Młodzież miała okazję zweryfikować swoją znajomość Europy w licznie przygotowanych, przez nauczycieli języków obcych nowożytnych, quizach, testach, grach i zabawach edukacyjnych, a nawet lekcjach z lekturą.

Fani piłki nożnej mogli wykazać się w quizie Europejskich Klubów Piłkarskich, a wielbiciele języka niemieckiego w quizie krajów niemieckojęzycznych. Najbardziej podstawowe wiadomości uczniów o starym kontynencie sprawdzał test wiedzy pod hasłem „ Europa da się lubić”. Ponadto przygotowane zostały prezentacje, które pogłębiały wiedzę młodzieży na tematy związane z kulturą i obyczajami mieszkańców Europy m.in.: język angielski w Europie- język graczy i internautów oraz prezentacje krajów niemieckiego obszaru językowego „ Z książką po DACH-u”.

Pamiętając, że Dzień Europy jest dniem, w którym co roku świętujemy pokój i jedność w Europie, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wpisali się w piękną ideę kształtowania postaw i wzbogacania wiedzy młodego pokolenia Europejczyków.

Nauczyciele zespołu języków obcych nowożytnych

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information