blank

Kamil Januszkiewicz – niezwykła osobowość „Górki”

kamil29 maja 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie odbyła się Gala urodzinowa czarnkowsko – trzcianeckiej grupy PaT.

Ale nie o tym będziemy pisać. Na szczególną uwagę przy tej okazji zasługuje Kamil Januszkiewicz, uczeń klasy II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie.

8 kwietnia 2016 roku autor Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego Profilaktyka a Ty czyli PaT Grzegorz Jach odebrał grupę w naszym powiecie, a na jej Lidera nominował Kamila Januszkiewicza, którego działalność została dostrzeżona i doceniona nie tylko w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim. Zostało to potwierdzone na tegorocznej Gali, gdy pan Grzegorz Jach złożył życzenia grupie i gratulacje dla Kamila.

Kim jest Kamil? Krótko – to wulkan energii. Jego wielkie pasje to muzyka, teatr i…. buty.

Kamil śpiewa od zawsze. Swym niezwykłym śpiewem uświetnia uroczystości szkolne i powiatowe. Skala jego talentu jest niezwykle szeroka – czaruje wykonaniami hip – hopu, swingu (jego wykonanie piosenki Franka Sinatry „My way” brzmi jak oryginał), rock and rolla, beatboxu, ale również piosenek patriotycznych i religijnych. Jest bardzo ambitny i kiedy śpiewa, wkłada w to całe serce i jest wobec siebie bardzo rygorystyczny, nie pozwalając sobie na żadne niedociągnięcia.

Śpiewanie idzie u Kamila w parze z jego talentem aktorskim, czego dowodem jest wyróżnienie w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Ma niezwykły dar wcielania się w każdą rolę – z powodzeniem i wielkim wdziękiem zagrał profesora Bladaczkę z „Ferdydurke” czy grzecznego ucznia w spektaklu PaT-u „Niedoskonała doskonałość”. Z powodzeniem kieruje też grupą Patowską w roli instruktora, podsuwając wykonawcom – z wielkim wyczuciem – rozwiązania aktorskie. Te działania zainspirowały go do tego, by swoją przyszłość związać z aktorstwem.

Kolejną pasją Kamila są designerskie buty, o których mógłby opowiadać całymi godzinami. Potrafi pracować całe wakacje, by kupić sobie jakąś unikatową parę.

Kamil to z pewnością diament, który należy szlifować, przyczyniając się tym samym do spełnienia jego marzeń.

Justyna Łopatko

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information