PRZEZ AKTYWNOŚĆ DO ZDROWIA

stepy22 maja 2017 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Dni Profilaktyki odbył się Dzień Sportu, z okazji którego Samorząd Uczniowski przy pomocy nauczycieli wychowania fizycznego zorganizował kilka ciekawych wydarzeń.

Największy zasięg miały mistrzostwa szkoły w piłce nożnej chłopców. Brało z nim udział 11 drużyn, dopingowanych przez wiernych kibiców. Po zaciętej walce wyłoniono następujących laureatów:

-I miejsce ex equo zajęły klasy: 2THB oraz 3Ek,

-II miejsce klasa 3M4,

-III miejsce klasa 3IB.

Tego dnia odbyła się również pogadanka na temat zdrowego i racjonalnego żywienia przeprowadzona przez panią Annę Wachowiak- dietetyka i trenera fitness. Problem zdrowego żywienia spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników, o czym może świadczyć dyskusja, jaka się wywiązała w trakcie wykładu.

Chętne dziewczęta oraz nauczycielki wzięły również udział w zajęciach fitness –step z panią Anią Wachowiak. Dla uczennic było to nowe, ale - jak same przyznały- ciekawe doświadczenie.

Justyna Łopatko