Festiwal Nauk

festiwal naukJak co roku pod koniec kwietnia nasza szkoła zorganizowała Festiwal Nauk. Wśród uczniów okolicznych gimnazjów impreza ta cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem, w tym roku w wydarzeniu udział brało prawie 500 osób. To pokazuje, że matematyka, fizyka, chemia nie muszą być nudne. W tym roku zaproszeni uczniowie mieli okazję oglądać pokaz w wykonaniu instruktorów Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Zalesiu. Niezwykłe doświadczenia z azotem, ogniem i prądem przyciągnęły uwagę uczniów. W organizację wydarzenia włączyła się grupa nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Centrum Edukacji Zawodowej. Gimnazjaliści oglądali klasopracownie, uczestniczyli w lekcjach otwartych, konkursach, wystawach i pokazach.

D.K.