blank

SZKOLNY MISTRZ JĘZYKA NIEMIECKIEGO

mistrz niem kl 1Dnia 25 i 27 kwietnia 2017 zakończyliśmy zmagania w kolejnej dziewiątej już edycji szkolnego konkursu z języka niemieckiego Schulmeister von Deutsch. Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego oraz wyłonienie potencjalnych uczniów, którzy mogliby reprezentować naszą szkołę w konkursach powiatowych i międzypowiatowych. Podobnie jak w poprzednich latach frekwencja była bardzo wysoka – rywalizowało ze sobą ponad 70 osób. Ze względu na zróżnicowane umiejętności naszej młodzieży oraz obowiązujący zakres materiału konkurs odbył się w dwóch grupach. W pierwszej spotkali się uczniowie klas pierwszych, w drugiej klas drugich i trzecich.

mistrz niem kl 2 i 3Pierwsza pisemna część polegała na rozwiązaniu testu leksykalno-gramatycznego. Po tej części wyniki przedstawiały się następująco:

Klasy pierwsze:

1. Hubert Naplocha 1 bz

2. Kamila Regulska 1 LE

3. Dawid Matuszak 1 IŻ

4. Stanisława Graś 1 IŻ

5. Jagoda Rajch 1 IŻ

Klasy drugie i trzecie:

1. Bartosz Libera II TIL

2. Karolina Jurgiel II TIL

3. Marcin Jaworski II TIL

4. Natalia Krzyśko III EK

5. Justyna Jankowska II EK

W/w osoby awansowały do części ustnej, która polegała na przygotowaniu prezentacji na dwa wcześniej wybrane tematy oraz dyskusję z komisją w skład, której wchodzili nauczyciele języka niemieckiego mgr Joanna Zielsdorf-Majewska oraz mgr Łukasz Naplocha. Wyniki po części ustnej były bardzo wyrównane dlatego część ustna zapowiadała się niesamowicie pasjonująco. Po zsumowaniu punktów z części pisemnej i ustnej wyłoniliśmy zwycięzców:

Klasy pierwsze:

1. Hubert Naplocha 1 bz

2. Kamila Regulska 1 LE

3. Dawid Matuszak 1 IŻ

Klasy drugie i trzecie:

1. Bartosz Libera II TIL

2. Marcin Jaworski II TIL

3. Justyna Jankowska II EK

Niniejszym chcielibyśmy ogłosić, że szkolnymi mistrzami języka niemieckiego w roku szkolnym 2016/2017 zostali:

Hubert Naplocha oraz Bartosz Libera

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i wszystkich zapraszamy za rok na kolejną edycję Schulmeister von Deutsch.

Joanna Zielsdorf-Majewska, Łukasz Naplocha

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information