blank

Z wizytą w Trzciance

pociag do sukcesuDnia 25 kwietnia 2017 roku młodzież z klasy I LE oraz IV Ż4 uczestniczyła w wycieczce do Trzcianki, w której odwiedziła dwie instytucje.

Pierwszą z nich był Sąd Rejonowy , który zwiedziliśmy dzięki uprzejmości osób tam pracujących. Młodzież miała możliwość zaznajomić się m.in. ze sprawami z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego: dotyczące nieletnich, w szczególności: pochodzenie dziecka, alimenty, rozstrzyganie o istotnych sprawach rodziny, zezwoleniu na zawarcie małżeństwa, sprawach związanych z wykonywaniem władzy rodzicielskiej, o przysposobienie, rozstrzyganiu istotnych spraw dziecka i rodziny w razie braku porozumienia między rodzicami. Obejrzeliśmy również niebieski pokój, w którym przesłuchiwane są osoby nieletnie.

Już na samym wejściu do budynku sądu, pierwsze wrażenia dostarczyły czynności kontrolne pracowników ochrony, polegające na przeskanowaniu przez specjalne bramki bezpieczeństwa wnoszonego bagażu i całej postury ciała.

Następnie uczniowie zostali oprowadzeni po gmachu Sądu i spotkali się z Sędzią.

Pani sędzia zwróciła uczniom uwagę na konsekwencje nieprzestrzegania prawa, podając przy tym konkretne przykłady czynów bezprawnych najczęściej popełnianych wśród młodzieży.

Uczniowie mieli również okazję zasiąść za stołem sędziowskim i przez chwilę poczuć się w roli składu sędziowskiego.

Drugą z firm była SAPA Aluminium sp. z o.o., w której to pracownicy oprowadzili nas opowiadając jaki jest zakres prac wykonywanych w zakładzie. Szczególnie zwraca się uwagę na bezpieczeństwo wykonywania prac przez pracowników, zabezpieczenie ich przed wypadkiem, o który w takim miejscu pracy nie jest wcale trudno.

Sapa dysponuje bagażem 50 lat doświadczeń oraz specjalistyczną wiedzą techniczną z zakresu aluminium. Oferuje wszystko – od programów szkoleniowych na temat aluminium po projektowanie, produkcję, obróbkę powierzchniową i obróbkę wykończeniową.

Mamy nadzieję, że spotkania zaowocowały dalszą współpracą i w niedalekiej przyszłości udamy się po raz kolejny w odwiedziny do w/w firm.

Organizatorzy

Małgorzata Krzyżaniak

Jolanta Kicza

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information