blank

Operę można lubić lub nie...

opera mozna lubicOperę można lubić lub nie, ale koniecznie choć raz trzeba ją zobaczyć, aby wiedzieć, cóż to takiego i móc wyrazić swoją opinię na ten temat. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie, należący do grupy „Słowo i gest”, działającej przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, tę „operową” lekcję już odrobili. 26 kwietnia w Teatrze Wielkim w Poznaniu młodzież miała okazję obejrzeć dzieło w 4 aktach francuskiego kompozytora Georges’a Bizeta – „Carmen”. Opera nie jest gatunkiem muzycznym ani lekkim, ani łatwym. Jego istotą jest synteza sztuk, czyli połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej. Tym większa radość dla mnie, że dla wielu uczniów i rodziców, którzy również obejrzeli spektakl, wieczór z „Carmen” był czymś przyjemnym i wyjątkowym. Tym, którym opera się nie spodobała... No cóż, pozostaje poczekać na wizytę w innym teatrze J

Mirosława Kunysz

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information