Pierwsze miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Matematycznym

pow konk mat7 kwietnia 2017 r. w Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp. odbyła się kolejna edycja konkursu matematycznego dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych. Najlepszym matematykiem wśród uczniów technikum okazał się uczeń klasy I z naszej szkoły – Norbert Hyłek.

W konkursie udział wzięło 18 uczniów liceów z Trzcianki, Czarnkowa, Krzyża Wlkp. i Lubasza oraz 22 uczniów techników z Krzyża, Trzcianki, Lubasza, Wielenia, Goraja i Czarnkowa.

Impreza zorganizowana została przy wsparciu budżetu Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego a na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Najlepszymi matematykami okazali się:

- w kategorii licea ogólnokształcące: Michel Weyders (LO Trzcianka), Krzysztof Nowosielski (LO Krzyż Wlkp.), Daniel Adamek (LO Czarnków), Adam Wereszczyński (LO Trzcianka),

- w kategorii technika: Norbert Hyłek (ZSP Czarnków), Martyna Koza (ZS Krzyż Wlkp.), Jakub Kittel (ZS Wieleń), Marta Sztanka (Edukacja Lubasz).

Wymienieni uczniowie poza nagrodami otrzymali też prawo reprezentowania naszego powiatu podczas XV Regionalnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatów: chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, złotowskiego, gnieźnieńskiego i poznańskiego, który odbędzie się 2 czerwca 2017 r. w naszej szkole.

Gratulując uczniowi i jego nauczycielce – Danucie Mościckiej-Patalas, życzę powodzenia w kolejnym etapie.

Danuta Karpińska