blank

Ogólnopolski konkurs językowy Pokaż nam język

POKAz NAM JeZYKW dniach 6-13 kwietnia odbył się szkolny etap ogólnopolskiego konkursu językowego „Pokaż nam język”, który zaadresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych i sprawdza ich umiejętności językowe w zakresie wybranego języka: niemiecki lub angielski. Tegorocznym hasłem konkursu jest: „Społeczeństwo wielokulturowe jako wyzwanie XXI wieku”. Konkurs ten, organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową, jest niezwykle popularny.

Na przełomie kilku ostatnich lat stał się największym konkursem dla młodych pasjonatów języków obcych w Polsce i wiele szkół wpisało go na stałe do swoich kalendarzy. O jego popularności niech świadczą liczby: w tegorocznej rywalizacji wystartowało blisko 15 tys. uczniów z 538 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród wielu tysięcy językowych pasjonatów jak co roku znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy bardzo chętnie biorą udział w tej rywalizacji. Pierwszy etap odbył się w formie internetowego testu z wybranego języka przeprowadzanego na platformie www.pokaznamjezyk.pl, który kwalifikuje do dalszego etapu konkursu – półfinału ogólnopolskiego, który odbywa się także w szkołach przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej. Po pierwszym etapie najlepsze wyniki uzyskali:

Język angielski:

1. Natalia Nowaczyk, klasa IV RE

2. Miłosz Nowak, klasa I LE

3. Milena Nowak, IV Z4

Nauczyciel uczący mgr Anna Doczekała

Język niemiecki:

1. Katarzyna Zastróżna, klasa IV EK

2. Weronika Topór, Katarzyna Wielgosz, klasa IV EK

3. Marta Olejniczak, klasa IV EK

Nauczyciel uczący mgr Łukasz Naplocha

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji!!!

Zespół Języków Obcych Nowożytnych

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information