blank

Sukces na Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalazczości

innowacje techniczne olimpiadaMało kto wie, że w zaciszu pracowni mechatronicznych naszej szkoły, przez ostatnie miesiące, uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie pracowali nad kolejnym projektem – tym razem zbudowali PROJEKT DOMU Z ZASTOSOWANIEM HYBRYDOWYCH SYSTEMÓW ODNAWIALNYCH ŹRÓDEŁ ENERGII oraz STANOWISKO DO BADAŃ AKUSTYCZNYCH MATERIAŁÓW IZOLACYJNYCH I KONSTRUKCYJNYCH. Wyraźni liderzy etapu szkolnego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – bloku A, zostali docenieni i uwieńczeniem ich pracy stał się etap okręgowy IV edycji tej olimpiady organizowany przez Wielkopolski Klub Techniki i Racjonalizacji w Poznaniu. Impreza odbyła się 11 kwietnia 2017 roku w Poznańskim Centrum Edukacji Ustawicznej i Zawodowej pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Leszczyńskiej.

Zmagania miały charakter naukowo – techniczny, a ich celem było zainteresowanie młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych tematyką innowacyjności, aktywizacją twórczego myślenia oraz edukacją o charakterze badawczym, usprawniającym, konstrukcyjnym bądź technologicznym.

Sąd konkursowy składający się z jedenastu osób obradował przez kilka godzin. Uczniowie w tym czasie mieli okazję zaprezentować swą pracę dla członków komisji, zaproszonych gości i lokalnych mediów. W skład komisji wchodzili profesorowie wyższych uczelni z Wielkopolski, członkowie zarządu WKTiR w Poznaniu, przedstawiciele Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz przedstawiciele wielkopolskich organizacji odpowiedzialnych za wdrażanie innowacyjnych technologii.

Wspomniany projekt domu wykonał uczeń trzeciej klasy technikum mechatronicznego – Szymon Chmielewski, a stanowisko do badań, także mechatronik – Michał Bielejewski z klasy drugiej. Po ocenie przez komisję i uroczystym podsumowaniu Szymon zajął II miejsce i będzie reprezentował naszą szkołę oraz okręg na etapie centralnym tej olimpiady w Warszawie. Michał uplasował się na III miejscu uzyskując wyróżnienie. Opiekunem uczniów był nauczyciel Artur Kopka.

Prace nie powstałaby bez dużej pomocy wielu nauczycieli, a przede wszystkim wsparcia finansowego i motywacji dyrekcji Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Centrum Edukacji Zawodowej. Warto podkreślić duży wkład czasowy i zaangażowanie uczniów w powstanie tych projektów. Trzymając kciuki życzymy powodzenia na etapie centralnym.

ak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information