„Zwyczaje, obyczaje i tradycje wielkanocne.

kiermasz wielkanocnyPo raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w imprezie plenerowej, organizowanej przez Miejskie Centrum Kultury, Miejską Bibliotekę Publiczną w Czarnkowie pt: „ Zwyczaje, obyczaje i tradycje wielkanocne”. Młodzież kl. 2 i 3 technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowała w pracowni CEZ mnóstwo babeczek, bogato zdobionych mazurków i ciasteczek w kształcie zajączków, baranków i kurczaków. Barwne słodkości wzbudzały zainteresowanie mieszkańców a najbardziej milusińskich z przedszkoli. Wypieki prezentowane na naszym stoisku powstały dzięki sponsorom tzn. dyrektorowi CEZ oraz rodzicom naszych uczniów. Oprócz naszego stoiska na festynie można było zapoznać się z różnymi technikami zdobienia jaj, nauczyć się jak wykonać własnoręcznie kartkę wielkanocną, jak ciekawie złożyć serwetkę na stół wielkanocny oraz poznać zwyczaje wielkanocne z książek i opowieści.

K.Haracewiat