blank

Podsumowanie kolejnej akcji honorowego krwiodawstwa na Górce.

honorowe krwiodawstwo 2017Akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się w naszej szkole od 17 lat. Jak co roku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie wsparła bardzo aktywnie akcję honorowego krwiodawstwa pod hasłem: „Uratuj życie innym - oddaj swoją krew". Tegoroczna edycja trwała od 15.03 2016r. do 15.03.2017r. w tym okresie ponad 90 uczniów i absolwentów naszej szkoły oddało prawie 77 litrów krwi. Szczególne podziękowania należą się 18 uczniom: 11 chłopcom i 7 dziewczynom, którzy oddali najwięcej krwi oraz klasie 4 M4, której uczniowie w przeliczeniu na osobę oddali prawie pół litra krwi.

05 kwietnia w stołówce Internatu ZSP w Czarnkowie odbyło się uroczyste spotkanie podsumowujące akcję. Na spotkanie przybyli: Starosta Czarnkowsko – Trzcianecki Tadeusz Teterus; Zastępca Burmistrza Miasta Czarnków Grzegorz Kaźmierczak; Naczelnik Wydziału Edukacji Ryszard Jabłonowski; dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego Jan Palacz; dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie Andrzej Tadla oraz przedstawiciel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu - Oddział Czarnków Pani Urszula Buck. Imprezie towarzyszyła bardzo przyjazna atmosfera, przy filiżance kawy i słodkim poczęstunku uczestnicy mogli porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Podkreślono olbrzymie zainteresowanie ideą krwiodawstwa wśród młodzieży. Uczestnicy spotkania otrzymali drobne upominki ufundowane przez Miasto Czarnków, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego i Centrum Edukacji Zawodowej w Czarnkowie.

Organizatorzy akcji Danuta Mościcka Patalas i Małgorzata Wylegała dokonały podsumowania 17 lat krwiodawstwa na Górce w trakcie, których młodzież oddała prawie 1375 litrów krwi. Podkreślić też należy fakt, że po ukończeniu szkoły, nasi absolwenci dalej honorowo oddają krew.

Dziękując za okazane serce i olbrzymią dojrzałość, przypominamy, że kończy się jedna akcja, rozpoczyna kolejna …

Danuta Mościcka- Patalas

Małgorzata Wylegała

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information