blank

Sławomir Matz w półfinale E(x)plory

explory matzKonkurs E(x)plory to okazja dla wielu młodych i ambitnych ludzi na pokazanie siebie i swoich zainteresowań. Zadaniem uczestnika konkursu jest stworzenie projektu łączącego w sobie cechy innowacyjności oraz funkcjonalności. W tym roku udział w wydarzeniu wziąłem także, ja - Sławomir Matz - uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. 

Projekt z którym wystartowałem w konkursie E(x)plory nosił tytuł - “Astronomia - już to wiem!”. Pomysł na jego realizację zrodził się po podsumowaniu dotychczas prowadzonych przeze mnie działań popularyzacyjnych. W przygotowywaniu całości od “zaplecza” pomagała mi Pani Izabela Rybarczyk, która z uwagi na zaangażowanie w rozwój projektu stała się jego opiekunem naukowym.

Jednym z wielu założeń stworzonej inicjatywy była zmiana myślenia o astronomii wśród uczniów, a także przedstawienie im korzyści idących z astronomią w parze. Realizacja projektu polegała głównie na organizacji zajęć pozalekcyjnych, w których jako mówca przybliżałem 74 osobom objętym projektem tematy i zagadnienia astronomiczne. Dodatkowy charakter zajęć pozwalał na nietuzinkowe podejście do tematu. Skutkiem takiej postawy miał być wzrost zainteresowania astronomią.

Projekt realizowany w tej formie dostał się do półfinału konkursu E(x)plory, który miał miejsce dnia 17 marca 2017 roku w Szczecinie. Moim zadaniem podczas tego wydarzenia było przedstawienie projektu składającemu się z kilku osób Jury, którzy dokonywali oceny. Ostatecznie choć nie udało mi się zakwalifikować do finału muszę powiedzieć, że jestem zadowolony ze swojej postawy, albowiem prezentacja projektu przebiegała zgodnie z moim planem. Wysoki poziom wydarzenia stał się jednak koncentracją wszystkich bardzo ambitnych projektów, które okazały się lepszymi od mojego. W związku z powyższym do szkoły wróciłem z plakatem przedstawiającym mój projekt, certyfikatem dla szkoły oraz dyplomem półfinalisty.

SŁAWOMIR MATZ 

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information