I Powiatowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej – I miejsce drużyny z ZSP

turniej wiedzy ekonomicznejDnia 28 marca w Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp. odbył się I Powiatowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej „ Z Chińczykiem na wesoło”, w którym uczestniczyła grupa uczennic z klasy I LE: Marta Buchholz, Wiktoria Dziaduch, Wiktoria Piontek oraz Kamila Regulska z wychowawcą.

W konkursie uczestniczyły również drużyny ze szkół z Krzyża, Drezdenka oraz Lubasza. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań ekonomią, gospodarką kraju i przedsiębiorczością uczniów ze szkół w naszym regionie, sprawdzenie podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii, pobudzenie ducha sportowej rywalizacji oraz promocja szkoły w powiecie i regionie.

Konkurs składał się z dwóch etapów:

Etap I: pierwsza część konkursu realizowana była na zasadzie turnieju eliminacyjnego wiedzy ekonomicznej. Cztery najlepsze zespoły uczestników (stanowiących drużynę), które zdobyły najwyższą liczbę punktów w tej części przeszły do II etapu konkursu.

Etap II: uczestnicy zamienili się w „żywe pionki” i uczestniczyli w tradycyjnej grze w Chińczyka połączonej z zadaniami sportowymi.

Dziewczyny wykonywały wiele ćwiczeń czego rezultatem w ostateczności było zajęcie I miejsca. Zadowolone z wyniku oraz obdarowane nagrodami zapowiedziały swoją obecność w następnym roku szkolnym. Jeszcze raz serdecznie gratuluję sukcesu.

Opiekun

M.Krzyżaniak