blank

Kampania „Drugie życie” na górce

przeszczepyNasza szkoła jako jedna z trzydziestu z Wielkopolski zakwalifikowana została do udziału w kolejnej edycji kampanii „Drugie życie”.

W ramach udziału w tak ważnej kampanii, zaplanowaliśmy różne działania, których celem jest zwrócenie uwagi społeczności szkolnej i lokalnej na problem transplantacji i podnoszenie świadomości społecznej w tym zakresie. Naczelnym celem podejmowanych inicjatyw jest uświadomienie nam wszystkim, iż mamy możliwość niesienia bezcennej pomocy drugiemu człowiekowi, w tym również darowania komuś życia.

W ramach kampanii, w dniu 10 marca 2017r. odbyło się spotkanie młodzieży i nauczycieli z lekarzem  transplantologiem Panią dr Martą Sokołowską i osobą po przeszczepie Panem Marcinem Kaczmarowskim. Spotkanie to rozpoczęło „Dni Promujące Transplantacje”. W dniu 15 marca 2017r. w ramach kampanii młodzież przygotowała stoisko informacyjne, ulotki, zbierano podpisy osób popierających transplantacje, wydawano naklejki oraz oświadczenia woli. Zorganizowano akcję „Dbając o swoje zdrowie, dbasz o innych” i każdy, kto pobrał oświadczenie woli, częstowany był jabłkami. W ramach obchodów, zorganizowano również wystawę plakatów, dotyczących transplantacji, przygotowanych przez uczniów.

Przed nami jeszcze wiele działań min. prowadzenie lekcji tematycznych przez uczniów klasy 3LG oraz promowanie kampanii w powiecie, między innymi podczas AgroTargów czy innych tego typu wydarzeń. Mamy nadzieję, że wszystkie te inicjatywy przyczynią się do podnoszenia poziomu wiedzy nas wszystkich na temat transplantacji i pozwolą uratować nie jedno ludzkie życie.

 

M.J. /M.K

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information