Logmeeting

Poza nauką, realizacją praktyk zawodowych i wszechstronnym rozwojem, logistycy z naszej szkoły mają możliwość uczestniczyć w projekcie LOGISTYKA STAWIA NA TECHNIKA,  w ramach którego odbywają się spotkania i warsztaty w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

W poniedziałek 06.03.2017r. klasa III LG uczestniczyła w pierwszej jednodniowej konferencji LOGMEETING. WLKP dla uczniów, w ramach której uczniowie ćwiczyli umiejętności praktyczne pod okiem specjalistów, na co dzień pracujących dla renomowanych przedsiębiorstwach.

Pierwszy wykład wraz z ćwiczeniami poprowadził Pan Marcin Kot, na co dzień kierownik Spedycji Międzynarodowej CAT LC Polska na temat: „Środki transportu wykorzystywane w spedycji – transport drogowy”. W trakcie zajęć uczniowie mieli szansę porównać jak wygląda teoria poznana w szkole, a praktyka z życiu codziennym spedytora. Było to niezwykle cenne doświadczenie, uczniowie chętnie współpracowali z prowadzącym, zadawali liczne pytania podczas ćwiczeń i wykładu. Kolejny wykład poprowadzili specjaliści Transics Wabco Company, którzy przybliżyli temat telematyki wykorzystywanej jako nowoczesne rozwiązanie zarządzania flotą (Fleet Management Solutions FMS), która zapewnia dostęp do cennych informacji o pojeździe ciężarowym, przyczepie, kierowcy oraz ładunku w dowolnym miejscu i czasie.

Dzielenie się doświadczeniem, intensywne, pełne ciekawostek wystąpienia oraz wiedza prelegentów pozwoli z całą pewnością na popularyzację logistyki i zwiększanie motywacji do zdobywania wiedzy w tej dziedzinie przez uczniów naszej szkoły.

Ewa Bielejewska