LOGISTYKA STAWIA NA TECHNIKA

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu od stycznia 2017 roku realizuje projekt „LOGISTYKA STAWIA NA TECHNIKA – podnoszenie kwalifikacji zawodowych uczniów zawodu technik logistyk poprawiające ich zdolność do zdobycia zatrudnienia”.

Projekt ten skierowany jest do uczniów z ośmiu szkół technicznych województwa wielkopolskiego, kształcących się w zawodach technik logistyk oraz technik spedytor. W projekcie tym bierze udział również nasza szkoła wraz z uczniami z klasy III LG oraz nauczycielami Ewą Bielejewską i Edytą Kunz.

Celem projektu jest w okresie 09.2016-09.2018 roku jest podniesienie poziomu kwalifikacji zawodowych uczniów kształcących się w/w zawodach, doskonalenie kompetencji
nauczycieli oraz doposażenie pracowni kształcenia zawodowego w wybranych do realizacji projektu szkołach z województwa wielkopolskiego.

Planowane efekty projektu mają zostać osiągnięte poprzez realizację 5 zadań projektu:

1. ponadprogramowe 150-godzinne staże w firmach z woj. wielkopolskiego
    dla 96 uczniów,
  2. ponadprogramowe specjalistyczne formy kształcenia w postaci 1-dniowych spotkań praktycznych w firmach oraz warsztatach praktycznych w WSL dla uczniów
    oraz konferencji Logmeeting. wlkp z udziałem prelegentów z firm dla uczniów,
  3. innowacyjna forma aktywizacji uczniów poprzez organizację zawodów,

Najlepsi Logistycy.wlkp i certyfikację ELA na poziomie CANDIDATE JUNIOR LOGISTICIAN dla 92 najlepszych uczniów (decyduje wynik egzaminu zawodowego),

1. 4 dwudniowe panele dyskusyjno-problemowe dla nauczycieli – doskonalenie kompetencji niezbędnych w pracy dydaktycznej poprzez szkolenia prowadzone przez praktyków biznesu oraz wspólną pracę warsztatową,
  2. pakiet specjalistycznych pomocy dydaktycznych umożliwiający realizację zajęć
    w warunkach zbliżonych do rzeczywistego środowiska pracy branży logistycznej.

Mamy nadzieję, że realizowany w naszej szkole projekt przyniesie naszym uczniom
i nauczycielom wiele satysfakcji, a pomoce dydaktyczne w sposób szczególny uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne naszym uczniom.

­                                                                                                                                         Ewa Bielejewska, Edyta Kunz