blank

BRAWO KOSZYKARKI ZSP CZARNKÓW!!!

koszykarki zsp czarnkow28 lutego w Hali Widowiskowej w Trzciance odbył się finał Mistrzostw Rejonu Pilskiego SZS „WIELKOPOLSKA” 2016/2017 w Koszykówce Dziewcząt w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. W ścisłym gronie czterech najlepszych drużyn znalazły się aż dwie z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego: obrońca tytułu z przed roku drużyna LO Trzcianka i ZSP Czarnków oraz ZS im. Stanisława Staszica w Pile i ZSR Złotów. Faktem godnym podkreślenia jest, iż zawodniczki ZSP Czarnków jeszcze nigdy wcześniej w tych rozgrywkach nie były skwalifikowane tak wysoko jak tym razem.

W pierwszym meczu półfinałowym dziewczyny z „Górki” musiały się zmierzyć się z faworytem tych rozgrywek LO Trzcianka. Od wielu już lat drużyna ta wiedzie prym nie tylko w naszym powiecie ale też Rejonie Pilskim. I tym razem po raz kolejny pewnie pokonała młodą drużynę ZSP Czarnków. W drugim półfinale spotkały się drużyny ze Złotowa i Piły. Po zaciętej rywalizacji koszykarki z Piły rozstrzygnęły tę partię na swoją korzyść i już wtedy wiedzieliśmy, że o brązowy medal będziemy walczyć z drużyną ze Złotowa, która prezentowała bardzo szybką i fizyczną koszykówkę. Początek spotkania należał do drużyny ZSP Czarnków. Po dosyć pewnym prowadzeniu 8:0 w szeregi naszej drużyny wkradła się zbyt wysoka pewność siebie co negatywnie odbiło się na grze i na pierwszą połowę schodziliśmy z przewagą tylko jednego punktu 14:13. Druga część zapowiadała więc wielkie emocje i tak też się stało. Mecz był bardzo wyrównany, ale dziewczyny z ZSP Czarnków po raz kolejny pokazały charakter i chęć zwycięstwa. Po dokonaniu zmian w ustawieniu i mobilizacji drużyny przez trenera odnieśliśmy wspaniały końcowy sukces 25:19. Tym samym po raz pierwszy w historii naszej szkoły żeńska drużyna znalazła się na podium Mistrzostw Rejonu Pilskiego zdobywając jakże cenny brązowy medal.

Całej drużynie składamy serdeczne gratulacje i dziękujemy za wspaniałe wyniki, niezapomniane wrażenia oraz godne reprezentowanie „Górki”. Mamy nadzieję, że po osiągnięciu tak znaczącego sukcesu koszykarki ZSP Czarnków już na stałe zagoszczą wśród drużyn grających o najwyższe laury!!

W finale drużyna LO Trzcianka pewnie pokonała ZS z Piły.

Skład ZSP Czarnków: Agata Toporek, Marta Geremek, Jagoda Niżyńska, Karolina Hewusz, Patrycja Jessa, Małgorzata Ślazyk, Jagoda Rajch, Paulina Ściepura, Małgorzata Niżyńska, Natalia Sajczyk, Lidia Michalska oraz Jowita Spychalska.

Opiekun drużyny: Łukasz Naplocha

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information