Logistyczne warsztaty na WSL

wsl warsztatyW piątek 17.01.2017r. klasa III LG spędziła w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu.

Prezentację uczelni oraz warunki studiowania przedstawiła Pani mgr Agnieszka Nejman. Podczas prezentacji nie zabrakło opisu zalet studenckiego życia, możliwości odbycia praktyk i staży w dużych przedsiębiorstwach oraz programów zagranicznych wyjazdów.

Kolejnym punktem programu były praktyczne zajęcia - ćwiczenia z formowania paletowych jednostek ładunkowych, oparte o symulację realizacji zamówień w hurtowni sprzętu ogrodniczego. Wykonanie zadania wymagało od naszych uczennic nie tylko wiedzy logistycznej, dokładności i skrupulatności, ale również umiejętności pracy w grupie. Spisały się wspaniale. Po wykładach i ćwiczeniach uczennice odwiedziły Laboratorium RFID, gdzie pracownik z Instytutu Logistyki i Magazynowania przybliżył im system identyfikacji danych.
Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie przedsiębiorstwa transportowo - spedycyjnego JAS – FBG w Sadach, podczas którego klasa skonfrontowała dotychczas poznaną wiedzę teoretyczną z praktyczną.
Mam nadzieję, że dzień spędzony z Wyższą Szkołą Logistyki spodobał się naszym uczennicom, a w przyszłości może zawitają na korytarzach poznańskiej WSL.

Ewa Bielejewska