blank

“Kosmiczne” spotkanie z absolwentem.

kosmiczne opowiesciOd kilku lat uczniowie Zespołu Szkół im. Leśników Polskich w Gębicach spotykają się z absolwentami swojej szkoły. Tym razem gościem byłem ja, Sławomir Matz - obecnie uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

Na początku spotkania poruszyłem temat pasji, czym ona jest i jakie bywają jej konsekwencje. Wspomniałem, że jako pasjonat astronomii wielokrotnie doświadczyłem niezrozumienia i izolacji ze strony rówieśników. Nie zraziłem się do gwiazd. Wręcz przeciwnie: zadziałało to niczym trampolina do dalszej drogi w kierunku nieba.

Opowiedziałem także, jak wyglądały początki mojej pasji - że wszystko zaczęło się od rysunku Układu Słonecznego, który znalazłem w starym atlasie świata. Dokładnie opisałem swoje pierwsze obserwacje astronomiczne, publikacje w lokalnej prasie i spotkania popularyzatorskie.

W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć wspomnień z występu w programie “Rozmowy w Toku”, który wpłynął znacznie na moją popularność wśród lokalnej społeczności, co w późniejszym czasie zmotywowało mnie do wstąpienia w szeregi Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Podsumowaniem spotkania stały się zdjęcia nieba, które wykonałem aparatem Canon EOS 1200D oraz prezentacja budowy teleskopu GSO 8”. Z wielką nadzieją liczę na to, że spotkanie ze mną w widoczny sposób wpłynie na życie młodzieży, która poświęciła mi swój czas.Sławomir Matz

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information