blank

Racjonalne odżywianie się

racjonalne odzywianie sieDnia 27.02.2017 r. gościem na zajęciach z podstaw żywienia w pierwszej i trzeciej klasie technikum żywienia i usług gastronomicznym była pani Anna Wachowiak, która jest dietetykiem oraz trenerką fitness. Młodzież miała okazję poznać inne argumenty dotyczące racjonalnego odżywiania niż na lekcji prowadzonej przeze mnie, ponieważ Pani Ania stosuję i jest zwolenniczką diety wysokobiałkowej oraz bezglutenowej. Pierwsza dieta stosowana jest przez sportowców np. w kulturystyce, a dieta bezglutenowa obecnie jest bardzo popularna wśród ludzi interesujących się zdrowym stylem życia, na który również składa się aktywność fizyczna i ekologiczne podejście do wybieranych produktów spożywczych.

Zaproszony gość przedstawił plusy stosowanych diet oraz aktywności fizycznej w życiu człowieka m.in. prawidłowa waga związana jest z racjonalnym odżywianiem się w 80%, a pozostałe 20% wpływu na naszą sylwetę to aktywność fizyczna, która dodatkowo poprawia wydolność i sprawność naszego organizmu oraz powoduję wydzielanie endorfin - hormonu szczęścia przydatnego w walce np. ze stresem i złym samopoczuciem. Pani Ania prowadzi w Czarnkowie gabinet dietetyczny w którym m.in. doradza jak się odżywiać przy chorobach tarczycy oraz zajęcia fitness, na które każda dziewczyna, kobieta może przyjść. Ciekawą propozycją jest 8 marca od godziny 18 „Maraton fitness”, do którego serdecznie namawiam, jest to fajna zabawa związana z aktywnością fizyczną, szczegóły można znaleźć na facebook. Zajęcia zostały pozytywnie odebrane przez młodzież, która zadawała gościowi dużą ilość pytań z zakresu dietetyki, myślę, że jeszcze nie raz Pani Anna Wachowiak na odwiedzi.

Justyna Czajkowska

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information