blank

SKC – 19 urodzaj na dziewczynki z zapałkami.

dziewczynki z zapalkami 2017To już czarnkowska tradycja, że w grudniu każdego roku odbywa się zbiórka pieniędzy w ramach akcji „Urodzaj na dziewczynki z zapałkami”. Od 19 lat Miejskie Centrum Kultury wraz z wolontariuszami miejscowych szkół, przeprowadza coroczną akcję starając się zebrać środki na szczytny cel.

W tym roku na pomoc czekała rodzina Agnieszki. Dziewczyna od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Jest osobą leżącą, całkowicie zdaną na najbliższych. Stąd pomysł, aby wspólnie z wolontariuszami pomóc właśnie jej. Akcja udała się, a dzień ten dał radość wolontariuszom, organizatorom, obdarowanym i uczestnikom. Spotkamy się za rok, bo serca nasze bliskie są myśli Papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego człowieka”.

Włączyliśmy się także w Ogólnopolską akcję „Tak, pomagam”. Dzięki działalności Caritas Polska, Caritas Poznań, Caritas Parafialny, księży parafii św. Marii Magdaleny oraz życzliwości kierownictwa czarnkowskiego Supermarketu TESCO, zebraliśmy gotówkę oraz żywność dla najbardziej potrzebujących uczniów z naszej szkoły.

Dziękujemy naszym niezawodnym wolontariuszom, którzy w okresie przedświątecznym ciężko pracowali na rzecz bliźnich. Śmiało można o nich powiedzieć że to „Przyjaciele, to ciche anioły, które podnoszą innych, kiedy ich skrzydła zapomniały jak latać"(Anonim).

Agnieszka Grabarz

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information