blank

Boże Narodzenie

 

„Trzeba nam, trzeba bardziej niż chleba Dobrej Nowiny” – trzeba nam dobrych słów, szczęśliwych, dobrych nowin, trzeba nam życia.

bn 2016To jedne z pierwszych słów uroczystego bożonarodzeniowego apelu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Święta Bożego Narodzenia należą do tych najważniejszych w roku. Poprzedzający je adwent ma nas przygotować do ich dobrego duchowego przeżycia. Czasami w pogoni codziennego dnia zapominamy, co jest najważniejsze, zapominamy się zatrzymać i pomyśleć „po co to wszystko”. Odświętny apel miał nam przypomnieć, po co jest ów czas oczekiwania, dlaczego stroimy choinkę, skąd wzięło się dwanaście potraw i na czym tak naprawdę polega radość Dobrej Nowiny. Mogliśmy także posłuchać i pośpiewać tradycyjne polskie piękne kolędy i pastorałki. Ich świetne wykonanie zawdzięczamy naszym utalentowanym uczniom – Syntii Jarosz, Monice Kordy, Robertowi Furmanowi, Kamilowi Januszkiewiczowi i Tomaszowi Walkowiakowi.

Apel stał się także okazją do posumowań i podziękowań, które wygłosił pan dyrektor, Jan Palacz, oraz do wręczenia nagród finalistom konkursu historycznego „Historia i Życie” – Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej.

(szczegóły: http://zspczarnkow.edu.pl/index.php/8-nowiny/nowopci/4029-witaj-warszawo)

Szczególnie w Boże Narodzenie skorzy jesteśmy więcej dawać, więcej kochać, więcej przebaczać i więcej się cieszyć. Jako organizatorzy doświadczyliśmy hojności i dobrego serca od państwa Grabnów, właścicieli FHU Graban z Marunowa, którzy dostarczyli nam piękne choinki do dekoracji sceny oraz od państwa Bednarków, właścicieli kwiaciarni Baccara, którzy podarowali nam gwiazdy betelejmskie dodające uroku wystrojowi auli.

Chcąc zatrzymać piękno Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o ich sednie – rodzącej się Miłości. Chciejmy ją potrzymać co dnia, a słowa Matki Teresy z Kalkuty kończące nasze spotkanie, niech staną się życzeniami i zadaniem na każdy dzień – także nadchodzącego roku:

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom", tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”

W imieniu organizatorów: Anny Janyski, Anny Konieczki, Łukasza Naplochy, Anny Nowak

AN

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information