blank

WYCIECZKA OKIEM MATURZYSTY

 

wycieczka okiem maturzystyDnia 13 XII 2016 roku pojechaliśmy na wycieczkę szkolną do Poznania, na Ostrów Tumski. W wycieczcze uczestniczyły klasy 4M4 i 3 RL. Z Czarnkowa wyjechaliśmy o godzinie 8.15, podróż trwała półtora godziny. Po przyjechaniu na Ostrów Tumski, z radością ruszyliśmy w kierunku Rezerwatu Archeologicznego przy którym podzieliliśmy się na dwie grupy. Część uczestników wycieczki pod opieką Pani Katarzyny Bielejewskiej została w rezerwacie a pozostała część wraz z panem Adamem Derkowskim udała się do Bramy Poznania czyli interaktywnego Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, gdzie poprzez multimedia poznawaliśmy historię wyspy.

W Rezerwacie Archeologicznym mogliśmy na własne oczy zobaczyć pracę odkrywkową archeologów a co ważniejsze spojrzeć na mistrzostwo inżynierii obronnej naszych przodków za czasów Mieszka I. Na własne oczy widzieliśmy ponad 1000 letnie dębowe części konstrukcji wału obronnego który okalał Ostrów Tumski skutecznie broniąc go przed najazdami wrogów. Po chwili spędzonej na zadumie nad geniuszem myśli inżynieryjnej naszych przodków, udaliśmy się do Bazyliki Archikatedralnej świętych Piotra i Pawła, jednej z najsatszych świątyn w Polsce. Dowiedzieliśmy się, że katedra była wielokrotnie przebudowywana w różnych stylach architektonicznych. Obchodząc wnętrze katedry udaliśmy się pod bramę by spojrzeć na Złotą kaplice gdzie znajduje się między innymi grobowiec Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie udaliśmy się do podziemi katedry by na własne oczy zobaczyć miejsce w którym mógł być ochrzczony w Wielką Sobotę roku 966 Mieszko I. Po tak dużej dawce wiedzy przejechaliśmy do punktu gastronomicznego, gdzie spożyliśmy zasłóżony posiłek, około godziny 18.15 pełni wrażeń z minionego dnia wróciliśmy pod szkołę gdzie zakończyła się nasza wycieczka.  

Tomasz Walkowiak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information