blank

III MIĘDZYPOWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO W WAŁCZU

niemiecki konk walczDnia 16 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu odbyła się trzecia edycja Międzypowiatowego Konkursu Języka Niemieckiego. Jest on skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, strzelecko-drezdeneckiego, gorzowskiego oraz wałeckiego. Konkurs objęty został honorowym patronatem Starosty Wałeckiego Bogdana Wankiewicza.

Głównymi założeniami konkursu są wspieranie i rozwijanie uzdolnień, zainteresowań, ciekawości poznawczej i twórczego działania uczniów w dziedzinie języka niemieckiego i kultury krajów niemieckojęzycznych; pogłębianie wiedzy i sprawności językowych, rozwijanie zdolności twórczego myślenia, promowanie osiągnięć uczniów i ich nauczycieli oraz motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym.

Nasz powiat był reprezentowany przez ZSP Czarnków (technika) oraz LO Trzcianka (liceum ogólnokształcące). Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV EK: Katarzyna Wielgosz, Weronika Topór oraz Marta Olejniczak. Konkurs składał się z dwóch części: w części pisemnej uczniowie musieli wykazać się znajomością struktur gramatycznych, realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych, czytania oraz słuchania ze zrozumieniem. W części ustnej musieli przeprowadzić rozmowę z komisją na jedno z dwóch wylosowanych pytań. Zakres tematyczny obu części był zgodny z podstawą programową.

Poziom reprezentowany przez wszystkich 24 uczestników był bardzo wysoki. W kategorii technika najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Katarzyna Wielgosz, która po części pisemnej i ustnej uplasowała się na 7 miejscu w stawce 12 uczestników. Warto wspomnieć, że Kasia uzyskała bardzo dobry wynik w części ustnej plasując się na miejscu trzecim (technika) i siódmym w całości stawki. Pozostałe nasze reprezentantki zajęły miejsca tuż za Kasią.

Wszystkim uczestnikom oraz organizatorom serdecznie dziękujemy za udział i wzorowe przygotowanie konkursu. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Łukasz Naplocha

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information