Warsztaty „Start do Kariery”

start do kariery15 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie odbyły się warsztaty poświęcone planowaniu kariery zawodowej przeprowadzone w ramach programu „Start do Kariery”.

Organizatorem kampanii społecznej, mającej na celu aktywizację zawodową młodych ludzi wchodzących na rynek pracy jest Gumtree Polska. Patronat honorowy nad projektem objęli również Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz KOWEZiU.

Tegoroczna III edycja programu przebiega pod hasłem „Absolwentki z fachem w ręku”, wspierając w szczególności młode kobiety- uczennice i absolwentki szkół o profilu technicznym i zawodowym. W warsztatach prowadzonych przez trenera biznesu Panią Agnieszkę Szefer wzięli udział uczniowie klas III LG, III HŻ oraz III EK. Tematyka warsztatów dotyczyła m.in. planowania kariery, kreowania profesjonalnego wizerunku on-line, poszukiwania pracy z użyciem social media, networkingu, przygotowania dokumentów aplikacyjnych oraz przechodzenia przez rozmowy rekrutacyjne.

Dzięki spotkaniu z Panią Agnieszką, uczniowie zdobyli profesjonalną wiedzę na temat procesów rekrutacyjnych zachodzących na rynku pracy, a także zaspokoili swoją ciekawość uzyskując odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nietypowa lekcja okazała się cennym doświadczeniem, które miejmy nadzieję, zaowocuje w przyszłości.

Izabela Rybarczyk