Wolontariusz Roku

wolontariusz rokuBezimienna pomoc to wspaniały dar jaki niektórzy chętnie ofiarowują innym. Wypełnianie misji niesienia pomocy wpisane jest w pracę wielu bezinteresownie działających wolontariuszy. 12 grudnia w sali towarzyskiej Czarnkowskiego Domu Kultury obchodzono Dzień Wolontariusza. Organizatorem uroczystości było Centrum Wolontariatu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Czarnkowie. Podczas gali wręczone zostały nagrody i wyróżnienia oraz statuetka wolontariusza roku.

Na ten zaszczytny tytuł zasłużył uczeń klasy trzeciej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie, Tomasz Kledzik. Wszyscy wyróżnieni otrzymali specjalne podziękowania od burmistrza Czarnkowa i starosty Tadeusza Teterusa.

Zawsze warto pomagać nie oczekując niczego w zamian. Bezinteresowność w działaniu to najpiękniejsze co możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Pozostaje sobie życzyć aby ta wyjątkowa postawa ucznia naszej szkoły stała się inspiracją dla innych młodych ludzi.

AG

interklasa