blank

„MOBILNE LABORATORIUM ENERGII ODNAWIALNYCH”

eneris grant7 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się „MOBILNE LABORATORIUM ENERGII ODNAWIALNYCH”, które prowadzili - pracownik i wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Staszica w Pile i przedstawiciel firmy ENERIS.

Idea laboratorium stanowi projekt, który został nagrodzony grantem w ekologicznym konkursie „Pomysły chroniące środowisko”, wspomnianej firmy ENERIS. „MOBILNE LABORATORIUM ENERGII ODNAWIALNYCH” ma za zadanie krzewić i promować w uczniach wiedzę na temat ekologicznych rozwiązań związanych z energetyką. Kierowany jest on do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z północnej wielkopolski.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie kształcący się w zawodzie technik mechatronik z klasy 2 TRM i 4 M4. Podczas laboratorium nasi mechatronicy mieli okazję obejrzeć ciekawy wykład na temat odnawialnych źródeł energii, uczestniczyć w proekologicznym konkursie z nagrodami oraz zbudować m. in. amatorską elektrownię wiatrową. Prowadzący z dużym profesjonalizmem, innowacyjnością i doświadczeniem uświadomili dlaczego należy ograniczać zużycie energii elektrycznej oraz jakie są przyczyny i skutki problemów energetycznych w dzisiejszej dobie. Nawiązały się ciekawe i owocne dyskusje.

Organizatorami spotkania byli nauczyciele Monika Mieloch – Sobczyńska i Artur Kopka.

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information