blank

Mikołaj nie działa sam!

mikolajki przedszkolKolejny raz Mikołaj zapukał w mury Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. Czekały na niego dzieci z przedszkoli powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.

„DZIĘKUJEMY!” – krzyczały dzieci, gdy Mikołaj opuszczał mury Górki, zostawiając je z górą prezentów i niezapomnianymi wrażeniami. Jeszcze długo będą pamiętać, jak postaci z bajek tańczyły z nimi „Boogie Woogie” i „Muchę w Mucholocie”. Jak wiadomo nie od dziś: Mikołaj nie działa sam. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnkowie miał kilkudziesięciu pomocników. Byli to głównie uczniowie technikum z klas: 1 LE, 2 THB, 2 TIŻ, 3 IB, 3 RL, 3 EK, 3 HŻ i 4 EK.

Młodzież przygotowała i zrealizowała dla dzieci integracyjne spotkanie pod nazwą „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem”. Wielką radość gości wywoływały zabawy i wspólne tańce ze śnieżynkami, mikołajkami, klownami i reniferami. Dzieci przeniosły się do pięciu krain, w których: przewoziły misie w taczkach na czas, odbijały piłki przy użyciu kolorowej chusty, tworzyły papierowe mikołaje, a nawet gotowały… tzn. brały udział w popularnej zabawie integracyjnej „Sałatka jarzynowa”. Wszystko zaczęło się od spektaklu „Jaś i Małgosia”, autoprezentacji gości i słodkiego poczęstunku przy obficie zastawionych i pięknie udekorowanych stołach. Jednak największy entuzjazm wzbudził sam Święty Mikołaj i prezenty, które ze sobą przyniósł. Każde dziecko otrzymało swoją paczkę a w niej m.in.: smakołyki, kredki, kolorowanki, odblaski i bloki rysunkowe. Ponadto Mikołaj wręczył opiekunom dzieci grupowe paczki, w których znalazły się m.in. gry, puzzle, zestawy kreatywne i kolorowanki 3D. Ostatnie szkolną aulę opuszczały dzieci z przedszkola „Baśniowa Kraina” w Boruszynie: „Słyszałam o tej imprezie wiele dobrego” – podsumowywała opiekunka dzieci Monika Moskwa – „Nigdy jednak nie udawało nam się przyjechać. Gdy w tym roku ponownie otrzymaliśmy zaproszenie, ucieszyłam się i wynajęliśmy autokar. Dzieci są zachwycone, bawią się jak zaczarowane, trzeba umieć je tak zająć. Gdyby nie czekał na nas kierowca, na pewno zostalibyśmy dłużej” – mówiła po trzech godzinach zabawy.

Przygotowania do wydarzenia trwały kilka tygodni, wiele dni zajęła dekoracja auli. Wszystkie ozdoby zostały wykonane ręcznie. A to po to, by dzieci mogły poczuć klimat zarówno świąteczny jak i baśniowy, by na ich twarzach pojawił się uśmiech. Mikołajki stały się tradycją w szkole im. Józefa Nojego. Od kilkunastu lat są efektem zaszczepiania przez grono pedagogiczne wartości uniwersalnych wśród młodzieży oraz realizacji jednego z celów szkoły, jakim jest aktywna i owocna współpraca z otoczeniem.

Zarówno prezenty jak i całe spotkanie udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu młodzieży i nauczycieli oraz dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu, którego udzielił Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki i lokalne firmy: PPHU RADAS R. Dassuj, ELEKTRO-TECHNIKA P. Komorowski, PZU S.A. Oddział w Czarnkowie, DORA METAL, PW STAL - LUX G. Jacek, DRUK KOMP M. Walkowiak i M. Dykaw, VERNON J. Stanisz, ELIZA A. Pieńkowski, MICHAŁOWSKI H. Michałowski, USŁUGI TRANSPORTOWE M. Wenz, BANK SPÓŁDZIELCZY w Czarnkowie, KOMAT M. Kozłowski, AS – DREW A. Szmyt, APTEKA POD ORŁEM M. Klera, CHATA POLSKA Czarnków, PLASTMET, INSTAL-METAL-ELEKTRYCZNY P. Strzępka, P.H.U. VERM V. Chmielnik, PROMOTECH K. Roszak i W. Michalik, FIRMA OPTYCZNA B. Stawiński, GOSPODARSTWO SADOWNICZE K. S. Kunz, PSS SPOŁEM w Czarnkowie.

W spotkaniu, które odbyło się 8 grudnia, uczestniczyło ok. 100 dzieci z 4 przedszkoli (Boruszyn, Brzeźno, Czarnków – Parkowe, Stajkowo) oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Gębicach. Wszystkim, zwłaszcza wspaniałej młodzieży i sponsorom, dziękujemy.

Organizatorzy: Anna Bednarek, Edyta Kunz, Aleksandra Marcińczak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information