40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

Olimpiada Logistyczna

2016 12 05 ool drugi etap2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył sięII etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do walki o finał stanęło712 najlepszych młodych logistyków z całego kraju, którzy wyłonieni zostali spośród 8000 uczniów w eliminacjach szkolnych, które odbyły się w październiku 2016r. Wśród uczniów zakwalifikowanych do II etapu znalazł się uczeń naszej szkoły Adrian Bukowski z klasy IV LB.

W II etapie młodzi logistycy musieli się zmierzyć z25 zadaniami, na rozwiązanie których mieli 75 minut. Pytania dotyczyły m.in. transportu ponadgabarytowego, kodów kreskowych, co-packingu czy koncepcji Lean Production. Test, który rozwiązywali młodzi logistycy był wielokrotnego wyboru, aby otrzymać punkt należało zaznaczyć wszystkie prawidłowe odpowiedzi.

Wyniki poznamy w połowie grudnia, czekamy z niecierpliwością. Gratulujemy sukcesu na obecnym etapie i życzymy Adrianowi powodzenia na kolejnych etapach olimpiady      Sukces i wysoki poziom Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej to w dużej mierze zasługa patronów i sponsorów wydarzenia. Patronami honorowymi IX edycji są Minister Edukacji Narodowej oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji. Patronami Merytorycznymi są Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Wsparcie w organizacji wydarzenia zapewniają także wiodące firmy z branży TSL.

Źródło:http://www.wsl.com.pl/aktualnosci-24/items/mlodzi-logistycy-walcza-o-final

Ewa Bielejewska

interklasa