blank

„Posłał kozioł koziołeczka…”

poslal koziol kozioleczka„Koziołeczek” Jana Brzechwy oraz inne wiersze dla dzieci poetów polskich złożyły się na scenariusz przedstawienia, które miały okazję obejrzeć przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 1 "Bajkowy Świat" w Czarnkowie przy ul. Rolnej 2. Przedstawienie przygotowała i zagrała grupa teatralno-recytatorska „Słowo i gest”, reprezentująca Młodzieżowy Dom Kultury w Trzciance i skupiająca uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

Dzieci z wielką uwagą oglądały spektakl, a że podobało się to, co młodzież przygotowała, mogą świadczyć brawa, jakimi nagrodzono wykonawców oraz prośba pań przedszkolanek i dzieci o bis. Zamykająca przedstawienie piosenka „W dżunglii”, zaśpiewana i zatańczona przez młodych uczniów-aktorów, porwała dzieci do tańca. Przedszkolaki nie tylko poruszały się w rytm melodii, ale także próbowały swoich sił, „dopasowując” się do choreografii przygotowanej przez grupę „Słowo i gest”. Scenariusz przedstawienia, rekwizyty i choreografię przygotowali uczniowie wraz z opiekunką grupy. (Uczniowie: Agnieszka Bak, Angelika Berlik, Anna Napierała, Szymon Norkowski, Jakub Nowacki, Natalia Skwierczyńska, Michała Sobota, Roksana Chmura, Kornelia Nowowiejska, Diana Ryżek, Szymon Szorcz, Estera Wicher oraz Natalia Cieślak; opiekunka: Mirosława Kunysz).

Efekty tego przedsięwzięcia miała także okazję obejrzeć Pani Dominika Wiśniewska, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Trzciance. W ramach podziękowania uczniowie i opiekunka grupy otrzymali od dzieci, Pań przedszkolanek i od Pani Dominiki słodkości i świąteczny stroik. Dziękujemy!

W związku z zaproszeniem, jakie otrzymała grupa „Słowo i gest”, 7 grudnia 2016r. wystąpiła ponownie z tym samym przedstawieniem, tym razem w przedszkolu w Brzeźnie.

Opiekun

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information