blank

Wizyta w JOSKIN Polska

joskin polskaDnia 1 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka dydaktyczna do zakładu produkcyjnego JOSKIN Polska w Trzciance. W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy 1 M4, kształcący się w zawodzie technik mechatronik.

JOSKIN buduje najszerszy światowy program przyczep rolniczych do transportu i rozprowadzania nawozów. Jego maszyny przemierzają pola w całej Europie i w wielu regionach świata. Są dostarczane regularnie do niemal 40 krajów. Spółka, założona w 1968 roku przez Victora Joskin, przekształciła się w międzynarodową grupę, która zachowała swoją strategiczną i finansową niezależność oraz rodzinny system zarządzania. Firma posiada pięć zakładów produkcyjnych. Znajdują się one w Belgi, Francji i Polsce. Z informacji jakie przekazano nam podczas zwiedzania wynika, że roczne obroty spółki przekraczają 100 mln Euro, a roczna produkcja maszyn przekracza 3000 sztuk.

Istotnym elementem zwiedzania zakładu były działy montażowe. Nasi mechatronicy mieli okazję poznać wiele ciekawych rozwiązań z obszaru mechatroniki, która jest już obecna w każdej maszynie produkowanej przez spółkę. Gospodarze wiele uwagi poświęcili na przybliżenie uczniom ciekawych aspektów z dziedziny automatyki i logistyki produkcji. Mieli oni okazję obserwacji pracy najnowszego robota spawalniczego w Polsce oraz pracy nowoczesnej ocynkowni ogniowej, która jest nową inwestycją zakładu. Posiada ona największe wanny do obróbki wstępnej i cynkowania na północy Polski. Ciekawym i innowacyjnym rozwiązaniem zaobserwowanym przez naszych mechatroników, okazały się także systemy magazynowe firmy Kardex Remstar.

Wycieczka była źródłem wielu cennych doświadczeń. Możliwość zwiedzenia i poznania technologii produkcyjnych w tak nowoczesnym zakładzie stała się ważnym elementem i uzupełnieniem procesu realizacji podstawy programowej.

Artur Kopka

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information