blank

I miejsce uczennic z „Górki” w III Powiatowym Konkursie Polonistycznym

konkurs polonistyczny30 listopada 2016 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Trzciance odbył się III Powiatowy Konkurs Polonistyczny, stanowiący eliminacje do III Międzypowiatowego Konkursu Polonistycznego, realizowanego w ramach współpracy partnerskiej powiatów „Na miedzy”. W rywalizacji wzięło udział sześć szkół: cztery w kategorii technikum i dwie w kategorii liceum. Uczniowie, rozwiązując zadania w drużynach trzyosobowych, musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu analizy i interpretacji różnych tekstów kultury oraz poprawności językowej.

Reprezentantki naszej szkoły, uczennice klasy 4 EK: Klaudia Bakiera, Natalia Czerniak i Magdalena Pertek, okazały się bezkonkurencyjne, zdobywając I miejsce wśród techników. Dziewczyny otrzymały gratulacje, podziękowania i nagrody, których uroczystego wręczenia dokonał Wicestarosta Czarnkowsko-Trzcianecki – Pan Jacek Klimaszewski. Jako zwycięska drużyna będą reprezentowały nasz powiat na III Międzypowiatowym Konkursie Polonistycznym, który odbędzie się 2 listopada 2016 r. w Strzelcach Krajeńskich. Biorąc pod uwagę zaangażowanie uczestniczek, ich wiedzę i umiejętności, można mieć nadzieję, że również w tym etapie nie zabraknie im determinacji i po raz kolejny sprawią radość nie tylko sobie, ale i całej społeczności szkolnej.

Hanna Karcz-Sowińska

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information