XXII OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI LITERACKIEJ DZIECI I MŁODZIEŻY „KACZE PIÓRO”

kacze pioroOgólnopolski konkurs twórczości literackiej dzieci i młodzieży Kacze Pióro jest jedną z większych imprez na Śląsku, która promuje, propaguje umiejętności literackie dzieci i młodzieży z całej Polski. W 2016 roku odbyła się XXII edycja przeglądu twórczości literackiej. Wśród około 150 prac znalazło się opowiadanie uczennicy klasy IV RE, Natalii Nowaczyk. Opowiadanie Po drugiej stronie lustra okazało się najlepsze ze wszystkich. Natalia została laureatką, zajęła I miejsce. Radość niesamowita – doceniono kreatywność, interesujący pomysł na fabułę, oryginalność.

23 listopada 2016 roku miała miejsce gala finałowa XXII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro” pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wręczenie nagród miało miejsce w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Wśród słów poezji, prozy, muzyki Natalia Nowaczyk otrzymała I nagrodę w kategorii Proza w grupie wiekowej 16-19 lat. Zachwyciła swoim pomysłem, erudycją.

Przewodnicząca jury dr hab. Iwona Gralewicz–Wolny o utworze Natalii powiedziała: Intrygujący pomysł na fabułę z dreszczykiem, nie tylko dla miłośników „Alicji w Krainie

Czarów“. Napięcie narasta w trakcie lektury, co więcej, nie opada po jej zakończeniu, bo lęk przed zerknięciem w lustro towarzyszy czytelnikowi jeszcze przez kilka dni. Zwięzła, treściwa narracja i umiejętnie budowana atmosfera grozy przesądzają o ostatecznym sukcesie tego utworu. Nie czytać o zmierzchu!

Teksty laureatów zebrano w tomik: „Za kurtyną prozy zawsze jest liryka” XXII Ogólnopolski przegląd Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro” opatrzony identyfikatorem książki – ISBN. To także zaszczyt dla początkującej pisarki. Gratulacje!!!

interklasa