blank

Regionalny konkurs „Pomysł na biznes”

pomysl na biznesJak co roku nasi uczniowie aktywnie biorą udział w różnych inicjatywach związanych z Światowym Tygodniem Przedsiębiorczości. W ramach tych dni, 16 listopada 2016 roku, dwie dwuosobowe grupy naszych uczniów reprezentowały szkołę w VIII edycji regionalnego konkursu „Pomysł na biznes” - organizowanego przez Zespół Szkół w Krzyżu Wielkopolskim. Zmagania uczestników były bardzo kreatywne. Nasi uczniowie mieli do wykonania produkt, który finalnie znalazłby się w produkcji i zastosowaniu konsumenckim. Do dyspozycji mieli takie surowce wtórne i elementy jak plastikowe osłonki na doniczki, tekturowe wytłaczaki do jajek, folię bąbelkową, plastikowe butelki po płynie do naczyń, folię aluminiową, blaszane nakrętki do słoików, taśmę, sznurek, drut i klej. Przygotowany produkt musiał mieć praktyczne zastosowanie, a ocenie komisji konkursowej podlegały jakość prezentacji, pomysłowość, oryginalność, funkcjonalność oraz możliwy krąg odbiorców.

Poprzedzającym konkursem, był etap szkolny, który odbył się na terenie naszej szkoły. Do konkursu regionalnego zakwalifikowały się dwie drużyny. Pierwszą stanowiły uczennice Sylwia Rzysko i Monika Nowińska (2TRM) pod opieką Sylwii Borowczak, które wykonały „Komplet studniówkowy BELLA”, a drugą Diana Ryżek i Szymon Szorcz (1LE) pod opieką Edyty Kunz, którzy przygotowali produkt „G.A.R.D.E.N. P.O.T.” .

Po zmaganiach konkursowych uczniowie Diana Ryżek i Szymon Szorcz z produktem „G.A.R.D.E.N. P.O.T.” , czyli „Gigantyczny Aparat Realizujący Dostarczanie Ekologicznego Nawodnienia”zdobyli II miejsce . W swoim wystąpieniu zaprezentowali produkt, jego działanie, slogan reklamowy, docelową grupę odbiorców, cenę oraz rozdawali ulotki reklamowe i wizytówki. W drugim etapie tego konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z „zadaniem niespodzianka”, którym było wykonanie (w czasie 40 minut) magicznego urządzenia dla wylosowanej przez siebie bajkowej postaci. Diana i Szymon wylosowali „Smerfy” i wykonali magiczne urządzenie do odstraszania Gargamela, czyli „ Magic gun”. Również należało to urządzenie zaprezentować i zareklamować, podać nazwę, logo, przeznaczenie, cenę i slogan reklamowy. Konkurs stanowił twórcze i pełne ekspresji zmagania, w których prócz niezbędnych predyspozycji zawodowych nasi uczniowie mieli okazję do autoprezentacji, a ich zmagania zostały zauważone, wyróżnione i nagrodzone.

Uczniom serdecznie gratulujemy za trud i energię włożoną w te zmagania oraz godną reprezentację szkoły.

EK

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information