blank

„Dopalacze niszczą życie”

Wspierając działania edukacyjne oraz prewencyjne w zakresie szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków, Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu wraz z siecią poznańskich Multikin aktywnie włączyła się do realizacji programu profilaktycznego pt.”Dopalacze niszczą życie”. Program ten skierowany jest do placówek oświatowych i podmiotów pracujących z młodzieżą. Wartością nadrzędną programu jest skupienie się na działaniach, ukierunkowanych na zachęcenie innych do propagowanych idei życia wolnego od uzależnień.

Program, pozawala na cykliczne spotkania młodzieży z ekspertami, które wzbogacone są projekcją specjalnie dobranych filmów. Celem takich spotkań jest uświadamianie młodych ludzi o niebezpieczeństwach związanych z zażywaniem dopalaczy, a także ich angażowanie do wspólnych działań realizowanych w ramach profilaktyki rówieśniczej.

W ramach wyżej opisanego projektu dnia 16 listopada 2016 roku w Poznańskim Multikinie klasy IV Ż4 i II TIL wraz z opiekunami wzięły udział w prelekcji prewencyjnego profilaktyka z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu nt. „Uzależnień i konsekwencji wynikających z zażywania dopalaczy i narkotyków” oraz miały możliwość obejrzenia filmu „Amy”. Była to dokumentalna opowieść o zmarłej w 2011 roku w wieku 27 lat brytyjskiej wokalistce Amy Winehouse. Projekcja filmu, zrealizowana z nieznanych do tej pory materiałów archiwalnych, z bardzo bliska pokazująca jej zawrotną karierę zawodową, presję globalnego sukcesu i potrzebę ryzykownego życia. Film z całą pewnością zmusił oglądających do refleksji i zastanowienia się nad swoim życiem oraz konsekwencjami płynącymi z niewłaściwego postępowania.
Podsumowaniem wyjazdu było odwiedzenie Jump Areny, której celem jest propagowanie kultury fizycznej poprzez dobrą zabawę i spędzanie czasu z grupą. Młodzież miała możliwość psychicznego odreagowania. Było mnóstwo śmiechu i radości podczas pobytu w parku trampolin. Zmęczeni, ale pełni wrażeń i refleksji, w godzinach wieczornych wróciliśmy z wycieczki.

Agnieszka Chestkowska, Ewa Bielejewska, Jolanta Kicza

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information