blank

Witaj Warszawo…

witaj warszawoUczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie na Gali finałowej konkursu historycznego „Historia i Życie” – Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej.

Takim hasłem rozpoczęliśmy naszą podróż, która odbyła się w czwartek 10 listopada 2016 r. Wycieczka do stolicy Polski była nagrodą za zakwalifikowanie naszych prac do ostatniego etapu XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Historia i życie”, który w tym roku odbywał się pod hasłem „Pasja przedsiębiorczości w historii rodzinnej, lokalnej, regionalnej”. W składzie Graj Piotr, Pieszyńska Agata, Strakowska Julia, Wylegała Fabian, Dziabas Dominik, Fąferek Przemysław, Kolonista Bartosz, Tajszner Igor, Jakubek Patrycja, Nowacka Joanna, Szefer Agnieszka, Muszyński Szymon, Pertek Sandra, Szymkowiak Milena rozpoczęliśmy podróż do Warszawy. Najważniejszym punktem naszego wyjazdu była uroczysta gala wręczenia nagród w budynku „Rzeczpospolitej”.

Było to spotkanie osób z całej Polski, które również zostały wyróżnione i nagrodzone. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia głównego organizatora konkursu, a następnie odbyło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Nasza szkoła otrzymała aż 17 certyfikatów, czyli najwięcej ze wszystkich wyróżnionych szkół. Ponadto certyfikaty odebrali również nasi nauczyciele - opiekunowie: pani Anna Zalewska, a pani Izabela Rybarczyk, otrzymała specjalne wyróżnienie. Nasze spotkanie zakończyło się przemówieniem współzałożyciela Giełdy Papierów Wartościowych Wiesława Rozłuckiego, który przekazał nam istotne informacje o działalności i sposobach jej zarządzania. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego, którego pomysłodawcą był były prezydent RP - Lech Kaczyński. Mogliśmy zobaczyć ponad 30 tys. eksponatów związanych z powstaniem warszawskim, życiem codziennym warszawiaków w okupowanej stolicy. Dla nas uczniów była to krótka lekcja historii, skłaniająca do refleksji nad życiem. Dziękujemy naszej szkole za sfinalizowanie naszej wyprawy, możliwość poznania historii stolicy. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie wrócimy do Muzeum, które wywarło na nas bardzo duże wrażenie.

Uczestnicy

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information