blank

SKC – „Akademia ONI II” – wsparciem otoczenia Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie

ONI 2Od września do października 2016 r. był realizowany projekt „Akademia ONI II”, współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dyspozycji Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Oferta została złożona przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie „Empatia” w Gębicach oraz Fundację „Marchewkowe Pole” z Trzcianki. Partnerem projektu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Nojego w Czarnkowie oraz Spółdzielnia Socjalna „Równe Szanse” w Gajewie. Projekt był kontynuacją projektu „Akademia ONI”, w którym aktywnie uczestniczyli wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z klasy 3 Technikum Logistycznego.

Celem projektu było przygotowanie członków rodzin osób niepełnosprawnych, opiekunów, wolontariuszy i instruktorów terapii zajęciowej osób niepełnosprawnych do integracji w środowisku, zwiększaniu ich aktywności życiowej, zaradności osobistej oraz niezależności ekonomicznej. Wolontariusze mieli okazję poznać dobre praktyki związane z aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych. Projekt objął ok. 160 osób, w tym ok. 60 rodziców, opiekunów, instruktorów terapii zajęciowej, pracowników socjalnych, asystentów, ok. 30 wolontariuszy oraz 60 osób niepełnosprawnych.

W projekcie przeprowadzono kolejny cykl wykładów dla wolontariuszy (partner projektu) z którymi Stowarzyszenie Na Recz Osób Psychicznie Chorych i Niepełnosprawnych Intelektualnie „Empatia” współpracuje od kilku lat, podejmując i realizując wspólne twórcze przedsięwzięcia związane z problematyką osób niepełnosprawnych.

Poprzez realizację projektu, uczniowie wdrożeni w merytorykę projektu „Akademia ONI” i „Akademia ONI II”, poszerzyli kompetencje dotyczące pracy z osobami niepełnosprawnymi, zapoznali się z aspektem prawnym odnalezienia się tych osób na rynku pracy, zmienili postrzeganie osób niepełnosprawnych jako pełnoprawnych obywateli oraz potrafią pomóc im     w odnalezieniu się w środowisku lokalnym.

Agnieszka Grabarz

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information