blank

"Jeszcze jeden listopad do okna zapukał..."

 

„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały”.

11listopad1Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości. Także i w naszej szkole 10 listopada 2016r. odbyło się z tej okazji krótkie przedstawienie. Przedstawiony został program artystyczny o patriotycznym charakterze.

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów, kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń oraz uświadomienie młodemu pokoleniu jak ważna jest pamięć o poległych walczących o niepodległość narodu. Obowiązkiem rodziny i szkoły jest pielęgnowanie tradycji narodowych, co czynimy, na co dzień i od święta.  Tak się składa, że Święto Niepodle­głości obchodzimy w listopadzie. Li­stopad to czas szczególnej refleksji     nad przemijaniem. Niedawno sprzątali­śmy groby naszych zmarłych, zanosili­śmy kwiaty, paliliśmy znicze. Chcieli­śmy w ten sposób pokazać, że pamięta­my...
Jak co roku uczestniczyliśmy we mszy świętej oraz zapaliliśmy znicze na gro­bach bohaterów, którzy w najważniejszych dla naszego państwa momentach oddali swoje życie walcząc o wolność i niepodległość.

Organizatorzy

A.Grabarz
M.Krzyżaniak
P. Lipski

 

 

 

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information