blank

Zdrowi i szczęśliwi…

zdrowi i szczesliwiPod takim hasłem w ZSP w Czarnkowie zorganizowano Dni Zdrowia Psychicznego. Celem akcji było zwrócenie uwagi na wpływ stanu psychicznego na zdrowie, kształtowanie właściwych postaw i zachowań związanych ze zdrowiem psychicznym, jak również kształtowanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach trudnych. W ramach akcji podjęto szereg działań, którymi objęci zostali zarówno uczniowie szkoły, ich rodzice i nauczyciele.

Młodzież uczestniczyła w warsztatach dotyczących stresu, prowadzonych przez pedagogów i psychologa, zajęciach relaksacyjnych z elementami muzykoterapii, warsztatach fotograficznych i plastycznych. Mając na uwadze, że „w zdrowym ciele, zdrowy duch”, podjęto różne inicjatywy sportowe tj. rajd rowerowy, bieg po zdrowie, aerobik, czy wreszcie cieszące się dużym zainteresowaniem warsztaty taneczne i kurs zumby. Młodzież wzięła udział w konkursie na wykonanie ulotki i plakatu promującego zdrowie psychiczne. Rodzice natomiast mieli okazję uczestniczyć w prelekcji dotyczącej ryzykownych zachowań seksualnych młodzieży.

Uwieńczeniem Dni Zdrowia Psychicznego była konferencja dla pedagogów i psychologów pracujących w placówkach powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Prelegenci poruszyli ważne zagadnienia związane ze zdrowiem psychicznym młodzieży: problem zaburzeń odżywiania, zachowań autodestrukcyjnych, zaburzeń zachowania, czy wreszcie odporności psychicznej młodzieży na sytuacje trudne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli tę jakże potrzebną i ważną inicjatywę. Bo przecież, jak powiedział William J. Bennet: „Jesteśmy tutaj po to, by sobie wzajemnie pomagać w podróży zwanej Życiem. Nie możemy pomóc wszystkim, ale przecież każdy może pomóc komuś”.

Pedagodzy szkolni

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information