40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

Szkolenie i konkurs KRUS

konkurs zus i szkolenieW październiku na „Górce” odbyło się szkolenie i konkurs z zakresu BHP w rolnictwie, które zostało przeprowadzone przez oddział KRUS w Czarnkowie. Szkolenie w naszej szkole zostało przeprowadzone po raz piąty. Każde szkolenie kończy się częścią konkursową, której celem jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości zagrożeń i zasad bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym oraz kształtowanie umiejętności praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu BHP w rolnictwie.

Najwięcej punktów zdobyła w części testowej Katarzyna Graj klasa 4Ż4 i Stanisława Graś z klasy 1IŻ, trzeci był Piotr Graj z klasy 3M4. 26 października uczniowie reprezentowali szkołę w etapie powiatowym konkursu, który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego- Szkoła Techniczno-Rolnicza w Nieżychowie, pod patronatem KRUS w Poznaniu, oddział Piła. W finale konkursu było 24 uczniów z ośmiu szkół powiatu, którzy najpierw rozwiązywali test, a następnie sześciu najlepszych odpowiadało ustnie na pięć wylosowanych pytań. W najlepszej szóstce na drugim miejscu po części pisemnej znalazła się Kasia. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo trzecie miejsce, a indywidualnie Katarzyna Graj czwarte. Na kolejną edycję konkursu zapraszam w marcu 2017 r., którego finał tradycyjnie odbędzie się SGGW w Warszawie.

J.Czajkowska

interklasa