blank

Wyróżnienie goni Wyróżnienie!

nauczyciel rokuPięknym wykonaniem piosenki Franka Sinatry ,,My way”, Mirosław Niewiadomski (główny tenor Teatru Wielkiego w Łodzi) rozpoczął 21 października na Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu Galę Finałową Konkursów: ,,Wielkopolska Szkoła Roku” oraz ,,Wielkopolski Nauczyciel Roku”. Konkursy miały na celu wyłonienie szkoły, która kształtuje wśród uczniów postawę patriotyczną, poczucie własnej tożsamości i wzorzec nowoczesnego Wielkopolanina oraz nauczyciela, który przez swój entuzjazm i zapał do pracy z młodzieżą wpaja im miłość do ojczyzny, poszanowanie do polskiego dziedzictwa kulturowego oraz szuka i rozwija ich talenty oraz posiada sukcesy dydaktyczne i wychowawcze. Wśród 137 zgłoszonych szkół nasza ,,Górka” uzyskała Wyróżnienie, jako ,,Wielkopolska Szkoła Roku”, natomiast w kategorii ,,Wielkopolski Nauczyciel Roku” startowało 123 nauczycieli, w tym nasz dyrektor pan Jan Palacz, który uzyskał również Wyróżnienie. ,,Górka” jako jedna z nielicznych szkół otrzymała nagrodę w obu kategoriach. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród organizatorzy przygotowali dla nas niespodziankę, a mianowicie koncert zespołu ,,Audiofeels”, czyli chłopaków wykonujących muzykę w stylu vocalplay. Było to doskonałe podsumowanie tej uroczystości i wszystkich zaproszonych wprawiło w cudowny nastrój. Prestiż uroczystości podnosi udział wicestarosty czarnkowsko – trzcianeckiego pana Jacka Klimaszewskiego oraz Naczelnika Wydziału Edukacji pana Ryszarda Jabłonowskiego, jako przedstawicieli organu prowadzącego szkołę.

szkola rokuWyróżnienie, które uzyskała szkoła podnosi jej znaczenie w powiecie a także w województwie. Warte zauważenia były działania szkoły tj. coroczny udział w Wieczornicy poświęconej Józefowi Noji w Drawsku, liczne lekcje muzealne w Szkolnej Izbie Pamięci, udział szkoły w różnych uroczystościach lokalnych, liczny udział i wyróżnienia w konkursach, olimpiadach i zawodach, nie tylko na szczeblu powiatowym, czy wojewódzkim, ale również ogólnopolskim; prężnie działające koło Caritas przy naszej szkole, czy też organizacja finału akcji ,, Nie bądź żyła, oddaj krew” i wiele innych, których nie sposób wymienić. My uczniowie, powinniśmy być dumni, że mamy możliwość uczęszczania do jednej z najlepszych szkół w Wielkopolsce, ale także mieć świadomość, że to również dzięki nam szkoła uzyskała tak zaszczytny laur. Oczywiście wspominając o naszej ,,Górce” , nie sposób nie wspomnieć o naszym dyrektorze, który jest motorem całego sukcesu i to dzięki jego miłości i otwartości do uczniów nasza szkoła sięga po coraz to lepsze wyróżnienia i nagrody. Jest on dla nas przykładem godnym naśladowania i to on wpaja nam najważniejsze wartości, za co został zasłużenie nagrodzony. Naszym zadaniem jest wraz z dyrektorem i naszym gronem pedagogicznym kontynuować działania, gdyż jak mówi pan Jan Palacz , najważniejsze jest to, by nie stać w miejscu, lecz zawsze wyznaczać sobie nowe cele, nawet gdy wydają się nam nieosiągalne. Pozostaje nam jedno – praca, by ten rok był równie owocny jak miniony, a może i jeszcze lepszy. Na to wszyscy liczymy.

Samorząd Uczniowski

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information