40-lecie nadania imienia szkole - 1976-2016 r.

Drużyna Szpiku po raz kolejny na Górce

druzyna szpikuW piątek, 21 października po raz kolejny gościliśmy wolontariuszy Drużyny Szpiku z Poznania, którzy spotkali się w auli szkoły z młodzieżą, by zarazić ideą propagowania dawstwa szpiku.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, na czym tak naprawdę polega przeszczep szpiku, co trzeba zrobić, aby do tego doszło, jak ważna jest „rozbudowa” polskiego banku potencjalnych dawców szpiku. Spotkanie urozmaicone zostało prezentacją drużynowych reportaży, filmów, teledysków. Pani Maria Homan opowiadała o losach podopiecznych zmagających się z chorobami krwi, wywołując wzruszenie i refleksję nad kruchością życia.

Spotkania takie jak to, są bardzo potrzebne. Nie tylko wzbogacają naszą wiedzę, ale uwrażliwiają na potrzeby drugiego. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że „człowiek jest wielki nie przez to, co ma, ale przez to, czym dzieli się z innymi”.

Teraz przed nami zadanie: stworzenie szkolnej Drużyny Szpiku i podejmowanie działań służących propagowaniu tej cennej inicjatywy, jaką jest oddawanie szpiku.

Marta Kasperczak

interklasa