blank

Drużyna Szpiku po raz kolejny na Górce

druzyna szpikuW piątek, 21 października po raz kolejny gościliśmy wolontariuszy Drużyny Szpiku z Poznania, którzy spotkali się w auli szkoły z młodzieżą, by zarazić ideą propagowania dawstwa szpiku.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, na czym tak naprawdę polega przeszczep szpiku, co trzeba zrobić, aby do tego doszło, jak ważna jest „rozbudowa” polskiego banku potencjalnych dawców szpiku. Spotkanie urozmaicone zostało prezentacją drużynowych reportaży, filmów, teledysków. Pani Maria Homan opowiadała o losach podopiecznych zmagających się z chorobami krwi, wywołując wzruszenie i refleksję nad kruchością życia.

Spotkania takie jak to, są bardzo potrzebne. Nie tylko wzbogacają naszą wiedzę, ale uwrażliwiają na potrzeby drugiego. Po raz kolejny utwierdziliśmy się w przekonaniu, że „człowiek jest wielki nie przez to, co ma, ale przez to, czym dzieli się z innymi”.

Teraz przed nami zadanie: stworzenie szkolnej Drużyny Szpiku i podejmowanie działań służących propagowaniu tej cennej inicjatywy, jaką jest oddawanie szpiku.

Marta Kasperczak

 

filmy

erasmus plus

 

baner vulcan 1
steico klasa patronacka
szk odkrywcow 
 bip logo
 
 
 
szkola_humanitarna

dp

ecdl
 

szk_bez_przem_log

cert1
logo top
 godło

 

JMod Facebook Slider Likebox

Ta strona używa ciasteczek w celu usprawnienia korzystania z niej. Dowiedz się więcej tutaj.

Akceptuję ciasteczka z tej domeny.

EU Cookie Directive Module Information